130 En hiermede wordt deze bijdrage besloten met de opregte betuiging dat de ondergeteekende geïnteresseerde q. q. in een voorpolder, niet uit een bijzonder inzigt, dit alles bijeengebragt heeft, maar dat zijn oogmerk alleen is, gelijk zijne brieven aan den heer A. de la Eontaine in September en October 1802 geschreven, dit kunnen bevestigen om de gezamentlijke eige naren van Staats-Vlakhderen op te wekken om alle onderlinge disputen aan een zijde te zetten en de handen ineen te slaan, ten eindevolgens den wensch van een der grootste staats mannen van ons vaderland het soomtie lands (dat op som- ,z mige plaatsen maar waterslyck en kreecken syn) laughs heenen het zeewateraan den staat gegevenniet langer te n doen strecken om het rycke en overvloedige Vlaanderen van die svdedoor de dycken liggende aldaer op soo smallen h bodem van den staat tegens alle inbreuck en overvloyinge van het impetueuse zeewater te beschermen 2)." Om dien wensch te erlangen is nu waarschijnlijk' de tijd gun stiger dan die ooit was, en ten dien einde rekende de onder geteekende het noodig de verkeerde opvatting die aangaande het regt van dykrellinge bij de ingezetenen van Vlaanderen achter den grooten landweerdijk van 1282 gezeten, ingang vindten waarmede in het wilde geschermd wordteven als of de achter dien dijk liggende landen maar niets behoefden te geven ten gronde toe te enerverenwaarin men hoopt geslaagd te zullen zijn. Popkensburg, VERHEIJE VAN CITTERS. den 12 Januarij 1815. [De minuten dezer brieven zijn te vinden in eene der poitefeuilles door de provincie in het jaar 1863 van den heer J. C. de Witte vak Citters ge kocht en thans berustende in het provinciaal archief.] 2) De heer oud-raadpensionaris van Zeeland P. de Huybert gedeputeerde in den raad van state, medegedeeld aan zijn opvolger den heer raadpensionaris Jacob Verheije, in eene missive d. d. 20 November 1696inhoudende hetgeen ten voordeele van Staats-Vlaandercn op den Rijswijkschen vredehandel moest voorgedragen worden.

Archief | 1866 | | pagina 134