150 De for. ovalia zijn niet groot, grooter naar evenredigheid de tuba. Inwendig sterke ontwikkeling van de kanalen voor vaten. Groote oogkuilen. For. cond. post. Sterke spierlijnen. Inhoud 1834 cub. c. 10°. Eene kleine, niet afgeschilferde, nergens klevende schedelkapzonder pars bas. en wigge- en zeefbeen. De na den niet verbeend met uitzondering van enkele plaatsen de frontalis van onderen nog een weinig zigtbaar. De regterzijde een weinig meer ontwikkeld. Gewone zwaarte en dikte. VERT. Kort ovaal. Breed van voren en in t midden zeer kleine for. par_ Bij plaatsing op den oogrand is ereven als bij de overigeeen goed deel der schelp zigtbaar. FRONT. Breed zoo door zich zelve als door de verhevene crista. Regelmatige welving. Sporen van linea emin. Naauwelijks merkbare incis. voor de art. front, daarentegen kleine openingen voor de art. supraorb. op 8 en regts op 14 m. af stand van de oogkasranden. De laatste scherp en dun. PROF. Hoog gewelfd. Sterke crista front, en duidelijke slaaplijn. Slapen zeer gewelfd. Matig groote for. mast. Lange tepels. OCCIPIT. Van onderen breed. De schelp een weinig vierkant, dat is aan de tepels nagenoeg zoo breed als aan de tubera: de basis is echter minder breed dan in vele. der voorgaande. Achteruitspringend, met diepe cerehraal-kuilen. Spierlijnen duidelijk, maar niet sterk. BAS. Vierkant. Asymm. Regter for. jug. iets grooter. Diepe gewrichtskuilen. Kleine oogkassen en vermoedelijk geene sin. front. "Weinige impressiones digi- tatae behalve in 't voorh. been. Inhoud 1250 cub. c. 11°. Tamelijk zware en sterke schedelkapvermoedelijk van een bejaard man met verbeenden pylnaadhier en daar ver kleurd en geëxfolieerd en op die plaatsen klevende aan de tong; met groote voorh. en wandb. De basis en linker schub ont breken. VERT. Lang onregelmatig eirondvan voren smal. Regter tub. par. meer ontwikkeld. Geene for. par. Van de achterh. schelp weinig zigtbaar. FRONT. Smal. Sterke ongelijke arcus. Regts eén links twee for. supraorb, Sterke neuswortel. Sporen van linea emin. PROF. Regelmatig gewelfd, het voorh. laag, met sterk uitspringende arcus. Sterke tub. par. Geen planum. De spina occ. uitstekend. De slapen niet plat doch slechts weinig bol. OCCIPIT. Grootkoepelvormig. Op de hoogte der tub. par. veel breeder dan van onderen. Sterke proc. musc.

Archief | 1866 | | pagina 154