198 heid daarin voorbanden waren, dat men gerust den gewonen weg volgen konde. Er werd dus weder eene afgewogene hoeveelheid genomen deze werd weder in salpeterzuur opgelostgeneutrali seerd met ammonia maar niet volkomen, en werd het phosphorzuur met neutraal azijnzuur loodoxyde nedergeslagen en daaruit be paald de hoeveelheid phosphorzuurna verwijdering van het overvloedige lood door zwavelwaterstof, werd in de vloeistof de kalk door zuringzure ammonia op de gewone wijze bepaald, en na verwijdering daarvan de magnesia als phospnorzure ammo nia-magnesia. De hoeveelheid koolzuur is direct bepaald, in een zoogenaamd koolzuur apparaatdoch de sporen van ijzei en aluin zijn niet quantitatief kunnen worden bepaald. De zamenstelling in 100 deelen berekend is Organische zelfstandigheden 27,77 Phosphorzure kalk65,40 Koolzure kalk3,14 Phosphorzure magnesia0,93 ~97^24 Verlies 2,76 100,— 2°. Bevuilde cortikaalzelfstandigheid. Bij het onderzoek van deze zelfstandigheid op organische ver bindingen werd dezelve volkomen op dezelfde wijze als de spongieuse zelfstandigheid behandeld en leverde tot resultaat, dat daarin aanwezig waren, op 100 deelen berekend: 42,85 organische zelfstandigheden, en dus 57,15 g anorganische. Deze laatstedie bij het qualitatief onderzoek waren geblekei dezelfde te zijn als die van de spongieuse zelfstandigheid, zijnuithoofde van de kleine hoeveelheidaan geen nader quan titatief onderzoek onderworpen. (Wij hebben er opzettelijk aandachtig op gemaaktdat deze cortikaal zelfstandigheid bevuild waszij was namelijk aan del schedel ontleend, toen er nog slechts eene oppervlakkige rei niging had plaats gehad. Met het oog op de geringe hoeveel heid beenstof, moet die laag, die microscopisch ook geblekei

Archief | 1866 | | pagina 208