01 0 <v J. iv mill, wijd, zoodat dus de slaapspier verlamd moet geweest zijn. Er is geen sulcus digastriciwel foramina mastoideaen de van alle zijden ingesloten gehoorgang is hij den aanvang wijd, later naauw. De pyramiden zijn een weinig vergroot, maai naauw is toch het kanaal voor de hersenslagader. Ontzettend groot is de verandering van het gelaat, met ver- naauwde oogkuilenen bijna verdwenen neusopeningenen door verbazend uitgezette beenderen gevormdwaarvan het ge noeg zij te melden dat de beide neusbeenderen te zamen 27 mill, breed en 44 hoog zijn; het opperkaaksbeen is van voren 87 mill, hoog, van onderen 82 breed; het jukbeen is 75 lang, en de ontzettende onderkaakwaarvan de tandkassen de tanden hadden de opgravers voor aardigheid uitgetrokken op een leeftijd wijzen van 2030 jaren is op het midden 47 mill, hoog, van achteren 85 tot de condyli, terwijl de eene hoek van den anderen 108, en de symphisis van den condy- lus 152 mill, verwijderd is. Dit been is 40 mill, dik en weegt 422 gr., terwijl het overige 3660 weegt. Het Westk. hoofd weegt zonder gelaat en wiggebeen 3100 en schijnt dus het onlangs gevondene in specifiek gewigt zoo niet te overtreffen dan toch nabij te komen. Van binnen heeft het cranium het voorkomen alsof het eenmaal zacht geweest wasmaar door drukking naar binnen gedrukt en isvooral van bovenmet knobbels bezaaid en verheven lij nen bezet. De vaatgroeven zijn dan eens lineairdan weder diep; de sulcus longin. geheel met knobbels bezaaid, de sulcus transv. zoo goed als verdwenen. Het hoofd is symmetrisch zoodat het in dat opzigt en ook in kleur niet gelijk isaan dat van Malpighi. De epistropheus weegt 33 gr., dat is 23 meer dan een gewone. Hij is natuurlijk veel vergroot, maar, opmerkelijk genoeg, de tand is het bijna nieten het ruggemergskanaal is slechts een weinig naauwer dan gewoonlijk. De chemische analyse (zie later) toonde veel kalkdeelen aan en weinig organische stofmaar een der andere in die begraafplaats

Archief | 1866 | | pagina 222