228 voirn stadt. Ende t' eynde diengebannen vuyt de graefscepen ende landen van Hollt, Zeellandt ende Yrieslandt den tyt van tbien jaeren lanck, terstont vuyter voirn stede ende morgen vuyten graefscepe ende lande voirn. Ende geduerende de voirs. tien jaeren niet weder bin nen de voirïï landen te coïnen op de verbuerte van zyn lyf. Over mits dat de selve Lambreciit boven de correctie hem augedaen in den Hage ende te Delft in Hollt, hem niet ontsien en heeft te stroeyen onder den gemeenen volcke veel quade opinien smakende heresie ende de secte Lutheriane, tenderende tot cleynicheyt ende verachtinge vander heyliger kercke ende de gheestelycke personen. Actum op den 24 Januarii 1526 naer Hollant (1527.) 1527. Register Crimineel der stad Middelburg, I, fol. -326. Janne Pier, Kerstiaens dochter gecondempneert gesteld te worden up die kape ende aldaer afgesneden te zyne een stuck van haer tonge ende voorts gebannen den tyt van 2 jaeten overmits.., zv haer nyet ontsien heeft te blasphemeren God ende Maria zijne moe der. Actum April 1527. 1527. Rekening extraordinair Bewestersehelt. Rekeninge gedaen by Adolep Herdinck raidt des keyzers etc. ende zynen rentmrë van Bewestersehelt in Zeellandt van zekere oncosten by hem betaelt om vuyt bevel van myne gë vrë mevrouwe van savoien regente en gouvernan etc. volgende heure gë besloote missive brief- ven te vangenne zekere parsoonen delincquanten geinficieert vander quader secte vander luterye ende anderssins, daar van de voirs. rentmrë hier een cleen rekeninge appart maect als hier naer volcht. Eerst zoo heeft ten versoucke van desen voirs. rentmrë den baillra van Middelburch met vier van zyn dienaers gevangen genomen bin nen der zeiver stadt van Middelburch int jaer 27 volgende t inhon- denne van zekere briefven van missive van myne voirs. gë vrë hier overgelevert eenen genaempt lieer Adriaen Cokdatüs priester enk canonnick tot Ste Pieters binnen Middelburch voirs., luteriaen, ende die gelevert den voirs. rentmrë de welcke met zijn stedehoudere ende dienaers met noch eenen genaempt heer Frans van Yperen oock luteriaen die hy vuyten vangenisse van Middelburch voirs. haelde die

Archief | 1866 | | pagina 238