231 seh. gï. van dat hy eenen meester Jan de Weveke achtervolgende de sententie van den hove van Hollant tot Middelburch op de kaeke mit een yser doer zyne tonge gesteken hadde, overmits zyne lutherye. Rek. extr. Bewest., fol. 34, verso. Cornelis Piersz te Emelisse besmet met Lutherye; wordt later fugityff. 1530. Infortie van 's heeren wegen aengaende de luteranen, 1 April 1530. Opgenomen door van Iperen, Historische redevoering ter eere van Miggrode, bl. 92. 1534. Rek. extr. Bewest., fol. 2 verso. Ontvangen van Pieter Rombouts alias Pieii de Pape ende zijne huysvrouwe wonende up armuyden de somme van 3 ponden, 16 schellinghen een gï. vis. over gelycke somme die gemaect es van luie ren vercochten goeden die aan de key. ma' ghevallen zynmidts dat zy henluyden absenteerden van armuyden, abandonnerende luier buys ende goedt, volgen alzoo de nyeuwe seete van herdooperie. Rek. extr. Bewest., fol. 3. Van Aechte Jans dochtere up armuyden de somme van drie seh. 1 gr. vl. Over d'een helft van huere vercochte goeden die aan de key. ma' gedevolveert zyn overmits dat de zelve Aechte hair fugityff gemaect heeft met die van der secte MelcMoriten. Rek. extr. Bewest., fol. 3. Van Cornelis Cornelisz venver binnen middelb de somme van zes ponden gr. vl. over den vuytcoop van d'een helft van alle zyne goeden boven alle schulden, die aen de key ma'gedevolveert waren overmits dat zyne huysvrouwe Barbara hair fugityff maecte metter secte vande herdoopers. Rek. extr. Bewest.; fol. 3. Van Wouter PIeynen de somme van 35 ponden 4 sch. 2 gr. 17 myten vis over de hell'st van zyne vercochte goeden, zuvere boven alle schulden. Die aan de key. ma', gecommen zyn overmidts dat zyn huysvrouwe mit haren zone fugityff geworden zyn mit die vander voirn

Archief | 1866 | | pagina 241