336 Dam heeft gevaceert in Walcheren twee daghen met vier van des rentmeesters dienaersom te zoucken en apprehenderen Jan Ma- thysz Blauwaeet, Corneins Polderman, Jan Woutersz ende de huysvrouwe van Wouter IJeyne van der gapinghe, mitsgaders een vrouwe genaemt Reyniere van der Vere. Overmidts dat zy alhier int landt heymel. henluyden onderhielden ende zaeyden onder 't sim pel volck huerluyder leeringe melohiorite. Maar ontquamen zulcx dat men geen van henluyden en wist te gecrygen. Mathys de seoenlappere van der Vere de somme van 13 gr. vis over zyne vacatiën van eenen dach by hem gevaceert int landt van Walcheren omme de voirs. persoonen oft eenige van dien te verspiene, Aangaande Jan Mathijsz Blauwaert bevatten deze reke ningen nog twee posten. De eerste fol. 44 van ditzelfde jaar: Jacop Ghysbrechtsz duerwaerderebetaelt de somme van 4 sch. gr. vl. Over zyn vacatiën en dachgelden van 3 daghen ten prysel als voren by hem gevacheert int landt van Walcheren int onderzoucken ende inventorieren van den goeden van Jan Mathysz Blauwaeet goudtsmit van Middelburchdie van dair fugityff was als een her- doopere en verleydere. Maer daer de zelve goeden gevallen zyn aat de Key Ma'. Ende de voirs. Jacop heeft deszelfs Jans broedere ghe- summeert zoe voir de vruchten ende verschenen penninghen als oicl andere schulden die men den voirscr Jan schuldich was, dat hy da zelve penninghen bringhen zoude ten comptoire bewesterschelt, np peyne van andermael te betalen. Maer de voirscr Miciiiel en obe- dierde nyeten de zaecke hanght noch voir burchmrs. ende schepe nen van Middelb. onghedesideert. Matthys Blauwaert wordt gedachvaert int openbaer ter peuyei af. Compareert niet. En in die van 1538 fol. 8. Van Jan Cornelisz van der Goes als getront hebbende de we duwe van wylen Miciiiel Matuysz Blauwaeet, de somme van 75 ponden gf vis over den vuytcoop van de achtergelaten goeden va» Jan Mathysz Blauwaert, broeder van den voirs Michiel, ander key. ma' gevallen mits dat den zeiven Jan Mathysz alle zyne goede» den voorn Michiel vercocht hebbende hem fugityff gemaect heeft, overmits zoemen seyde hy besmet was metter secten vanden annebap- tisten daervan hy naderhant in Ingelant mitten viere geexecuteert es.

Archief | 1866 | | pagina 246