239 hem te zetten up de galleyen vail der key. ma'. Mair wierdt verbe den aen mynen heere erï vrouwe van beverenzulcx dat by gracie gekreech. Waarschijnlijk dezelfde van wien in het Protocol vander vierschaere vander Vere Woensdag 27 Jarij 1535. Nadien Adkiaen Jansz Nore een wyle tyts in liechte van gevangenisse gelegen hadde ter cause dat hy be rucht was en oick duer seker informatie bevondengeinficieert te iveesen van deser nyeuwer secte van luterye en daerenboven hier ter Yere int Oostlandt gebrocht en gestroyt onder de gemeente zeker suspecte bouxkens, waerdore de voirs Adriaen navolgel. de placaten van de key. ma' wel groote en sware punicie gesustineert soude mo gen hebben, ten hadde geweest duer die goede gracie die myn g. lieere en vrouwe hem noch hebben willen thoonen op hoope van beeteren, alzoo hy noch een jonck man es; welcke gracie myn voors, g'. heere en vrë hebben willen condicioneeren in dezer manierente weeten dat zyluideu den voirs. Adriaen willen laxeren van den van- genisse indien hy beloven en hemselven verbinden wil voortan hem selven geheel te wachten en schuwen alle gezelscap die suspect zyn en met der selver secte geinficieertdaerenboven indien hy yemant sulck volck wiste en vernome dat hy die den heere aenbringen sal eii voorts dat hy sal blyven binnen der stede vander Yere pacyfelick zyn ambacht doendaer vuyt nergens te ghane dan by expres consent en verlof van myn g. heere en vrë of den bailliuop peyne dat deze gracie zal zyn gerevoceert. Al twelck den voirs Adriaen Norehem verbonden heeft en gelooft trouwelick t onderhouden en danckende daerof myn g. heere eii vrë en burch. en sch. daer hy voor op zyn knyen vyel inde vierschaere eii badt Godt euder justicie om vergiffenisse. 1535. Eek. extr. ïlewest., fol. 51. De voirn stadthoudere heeft noch eenen dach gevaciert by Armuy- den met 2 dienaire van desen rentmr int apprehenderen van Jan Evertszone van Deventer schoemaeckere van zynen ambochte en Tanneken zyn huysvrë, overmidts zy beyde glielierdoopt waren en de voorli Jan diversehe vergaringhen ghehouden hadde inden haghe met zekere zyne complicen.

Archief | 1866 | | pagina 249