243 Zyn noch inde hage Simon Wm. Sz. van Dort en Wille Gysbrechtsz schoemaker wonende ande plaetse dewelcke mede int huys waren eer hy Jan gedoopt was. Zyn noch inde zelve hage twee parsoenen te weten Job de Glaes- makere en Zwartjan wonende int zuyteynde met noch een cleer- makere genaempt Gornelis Kelder wonende int Speuve strate die oic herdoopt zyn. Is als noch tot delft eene genaempt Jannekyn Molenaers wonende aldaer buyten een poorte zonderde zelve anders te weten speci ivelcke Jannekyn oic herdoopt is. Segt voirts gevraecht zynde als voiren dat een Jan Mathysz geboren binnen deze stede een hardooper is, ende is hem gethoon... geweest by eenen Jan van Lünnen geboren vuyt tsticht van ïnon- stere en heeft oic hoiren zeggen van een lantarenmakere binnen ley- den dat de selve Jan een hardooper is. Secht oick by hoiren zeggen dat een Jan Blxkelsz van leyden binnen munstere is, maer wat hy dair is of doet is hem onbekent anders dan hy heeft hoiren zeggen dat hy aldaer conynck is. Op de 31 in maerte ao 1535 naer paesschen ter presentie van burchmrs eiï scepenen die dair tverlydt en kennisse of namen. An de complicen byden voirïT Jan Evertsz en die al herdoopt zyn genoonipt. Ende eerst tot Amstelredam. Alof de Kistemakehe, Geert de Gleermakere, Marekijn wo nende in heynkyns houck stege e'n hadde eenen man genaempt Pieter. Tot Delft. Anthonis Claisz eïl zyn wyf, David Joorisz en zyn wyf glaes- nakere, Doove Jan, Lenaiit der stede van delft metzelaere Clais :1e droechscheerder inde hage, Jan van Kevere.geboren uyt hollant ïonder dat hv anders weet waer hy hem houdt. Volgende de voirsz. confessie van Jan Evertsz voirn. is de selve Jan ter calaenge en versouck vande stadthouder vanden rentmf be- mterscheltbv burchmrs. en scepenen der stede van middelb in Zeell. er manynge vanden bailliu gecondempneert geleyt te worden opt iclmvot staende voer deze stede raidthuvs eïl aldair gerecht te worden uitten zwaerde en van daer nyet te scheyden hy Jan en sal gecom- nen zyn van levenden lyfve ter doot. Actum op den 19 in April aö 1535 nair paesschen.

Archief | 1866 | | pagina 253