251 sprack vanden lichaem vleesch of bloet van ons heere, zeit dat hy dairaf niet en weet noch verstaen noch onthouden en heeft, maer weet wel datmen zeide dat tzelve was in gehuegenisse van dat ons heere gedaen hadde. Persisteert voirts dat hy te dien tyde niet gehaelt en heeft Mar cus de tasmaker noch van den anderen, maer die aldaer bevonden heeft. Zeit oic dat corts daer nae de voirs. parsoen van daer vertrocken is en zoe hy t sanderdaichs verstaen heeft vande huysvf van Hansken de schaliedecker, zo waren zy tot des voirs. Hansken huys ontrent middernacht maer zo dezelve huysvf die niet daer langer hebben en wilde, zoe vertrocken zy van daer ten huyse van Hein de lyndrayer, maer hy deposit bleef thuvs zoe dat hy niet en weet wat zy deeden of zeiden. Zeyt voirts dat inde heilige dagen van kersmisse heeft gezien dat tot zynë huyse te meer stonde geeomen zyn Heyn de lyndrayer heb bende een bouck en hem hoorende Schellewe Thoone Marc de tasmaker en Hans de schaliedecker, ende was de zelve Marc die ghoone die meest romoer dede, seggende dat hy niet geoffert en hadde als zyn kinders begraven waren en dat oic beletten wilde. Gevraecht wat Heyn de lyndrayer las, zeit dattet was de evangelie van den dage en hoirde dat de zelve lyndrayer zeide dat hy bet in terpreteerde t evangelie nae inhoudt vande lieylige schrifture dan de predicaer ten augustyne dede seyt oic dat de gebueren hem zeide dat hy qualic dede te ontfangen in zyn huys t voirs. geselschap want zy suspect waren van de lutherie, waerop hy zeide dat hy t zelve zyn huysvf te meer stonde geseit hadde eïl haer verboden die te ont fangen, zy en hadde daer van niet willen houden, zoe dat hy ter causen van dien te meer stonden twist gehadt hadde. Daer nae is hem lecture gedaen geweest van de Berte van zyn voirgaende deposicie beginnende aen de clause. Seyt ende deposeert voirts dat hy daerby blyft, vuytgenomen dat Marcus de tasmaker te dien tyde daer niet geweest en is. Zeyt noch meer des gevraecht dat de man mit de roode bonette naer dien hy lange gesproken hadde van adam en eva en van s,e Lys- betb zeyde dat men Godt behoirt te bidden en niet de sancten, noch geen offrande geven den priesters. Ende want zyn huysvf berespde den man mit den roode bonette dat hy anders spreect dan vanden evangelie, zoe zeide dezelve man mit de roode bonette-. ick bemerck wel dat gy noch cranc int geloove zyt, zoe dede hy de omestaenders vallen op haer knien en Godt

Archief | 1866 | | pagina 261