254 1537. Rek. extr. Bewest., fol. 24 verso. (Betaelt) aen Floris van Dam over zyne vacacien van 4 geheele dagen by hem gevacecrt met 3 dienaers binnen der stede vander vere. Int examineren van zekere annabaptisten aldaer gevangen we- sendedie men seyde dat geconcipieert hadden met haer complicen de stadt vander Vere inne te nemene ofte Vlissinghen. 1538. Rek. extr. Bewest., fol. 27 verso. Den voirn. stedehoudere (Fl. v. Dam) heeft noch gevaceert met eenen dienaer den tyt van zes geheele daghen omme gereyst te wezen van Middelburch tot binnen der stede van Brugge ten tycle als aldaer sekere vrouwen herdoopt zynde metten vuere geexecuteert werdenonder de welcke daer een was vander prochie vander Gapinge quartier van Walcherenomme te weten oft zy Wouter haren man nyet en belastedeals oock informacie genomen te hebben tot laste van eenen cramer diemen noempt Fijne Kammen diemen seggen wilde vande selver secte mede besmet te wesen en dagelicx tot Mid delburch achter straten ghinck. Over de huisvrouw van Wouter Heyne van Gapinge, zie hiervoor bl. 236. 1539. Rek. extr. Bewest., fol. 24verso. Gevangen eenen Lieven de scoelappere van gripskercke midts dat hy befaemt was van Luyterie.- fol. 25 dewelcke naderhant gecondemp- neert is te gaene seker bêvaert en gebannen vuyten lande. In de rekening van het jaar 1542 komt fol. 24 deze post voorTe Gripskercke geapprehendeert eenen Lie- ven de scoelappere van thienen ter causen van dat hy geaccuseert was by eenen priester dat hy luterdeals ge- seyt t hebben dattet alle buezelinge zoude wesen, t luyen en andere diensten diemen over den doode dede inde kercken en meer andere dier gelycke worden maei' was ontslegen alsoemen t zelve niet en conde doen blycken, Rek. extr. Bewest., fol. 27 verso. Betaelt aan Fred, de Cock vander vere van dat hy eenen brief

Archief | 1866 | | pagina 264