257 Rek. extr. Bewest., fol. 34. Pieter Hermansz. cepier der stede van Middelburch betaelt de somme van 69 ponden, 19 sch. 6 gr... over zyn vacatiën en gede- boursseerde penn van dat hy met 8 dienaers vanden rentmr gereyst es vuyt middelburch naerden hage, aldaer gevangen brengende Wil lem Cruyck ende Weyne huysvre van Jan van Dort, beyde woo- nende up armuyden, by den gevangens kerckrovers tot Utrecht ge vangen, wesende gedelateert van de secte van batenburch. Welcke gevangens voortgebracht zyn tot Utrecht ende aldaer geconfronteert voor zekere comissarissen vanden hove van holl welcke confrontatie volbrocht zynde, es geordonneert datmen de voirs. Willem ende Weijne weder renvoyeren zoude tot Middelburch omme aldaer recht en jns- ticie over henl. gedaen te werdene. 1545. Rek. extr. Bewest., fol. 40 verso. Eoelandt Diericx dienaer vanden rentmr 13 sch. gr vl. over zyn sallaris van vuyt Zuytbevelant gevangen gebracht te hebben tot mid- delb in 's gravensteen, Kele den koster befaemt met luterie, en noch over drye weten by hem gedaen in Wolfaertsdyck aen Cornelis Willems en Tanne zyn wyff en Heynderick Kindt omme te com- men deposeren voor burg. en s. van midd. tot laste van Geert de smit daer van nog proces hangt. Rek. extr. Bewest., fol. 41. Adriaen Jorisz. 16 sch. gr. vl.van 16 geheele dagen die hy gevaceert heeft omme vuyt middelb gereyst te wesen in den haghe met brieven van den rentmr aen den procureur generael van hollant, noepende de zaicke van den coster van serheyndericxkinderen ge- naempt Cornelis Kele ende zeker vrouwe van aermuyden die tot middelb gevangen laghen van der nyeuwer secte. Rek. extr. Bewest., fol. 50. De stadth. es in Novembry tydë deser rek. gereyst met 2 des rentmrs dienaers vuyt midd. binnen der stadt van reymerswale ende dat deur t scriven van mynheereu vandeu rade in hollandt ende heeft hem se- cretelick geinformeert nair twee vrou parsoonen suspect van den sec ten annabaptisten ende voor sulcx fugityff wesende van haserwouden om die ende andere vremde luyden wesende in heur compaingnie te

Archief | 1866 | | pagina 267