360 1559. Reg. crim. der stad Middelb., fol. 305. Executie metten viere ghedaen inde persoonen van Mayken Danielsdr, Jan Hendriesz van Weerden sloot- maker van zyrien ambochte ende Andries van Laerbeke: oick sloetmaker van zyn handwerek. Burgmrs. en sc. deser stede van Middelb hebben ter calangie van mynen heere Jheronimüs Sandelin, ridder, heere van Heerenthout en rentmr gnael van bewesterschelt van wege zyne M«. als grave van Zeelandt ende ter maninghe van den bailliu ghecondempneert en con- dempneren mits dezen Mayken Danielsdr vuyt Waes, ghebooren van Gent, Jan Heyndricx van Weerdenslootmaker van zynen ambocht en Andries van Larebeke oick slootmaker oïne gheleyt te worden buyten den stadhuyze dezer stede op de merckt ende aldaer ghe- wurcht te worden, elck aen eenen stake, ende voirts gheexecuteert te worden metten viere zulcx datter de doot naer volghe, ende daernae heurl. doode lichamen gevoert te wordtn buyten de noortdampoorte ter plaetse van justitie ende aldaer gestelt te worden aen staken, Ende dit overmits de voirn Ma-yken, Jan en Andries sustineerden diversche dwalynghen en verboden opinien... breeder blyckende bj heurl. confessienVerclarende voorts alle heuren goeden, vvaer die gelegen zyn, geconfisqueert ten proffycte van zyne M'. Actum op den 31 febr. 1558 stilo curiae hollandiae. In de rek. extr. van 1563, fol. 47 komen nog deze beide posten voor G. van Waveren deurwaerder van den comptoire bewesterschelt 3 sch. 3 gr vl. over zyn loon van gecopieert te hebben en geauctentu- eert die confessie van Andries van Laerbeke, Jan van Werdt el Marie van Gcndl welcke te hove gesonden zyn geweest. Denzei ver van vercocht te hebben eenighe huisinghe buyten chys- poorte van middelburch toebehoort hebbende de voors. Laerbeke o(i synen complicen de somme van 36 sch. 1560. Reg. crim. der stad Middelb., IIfol. 319. Gezien bij B. en s. 't criminael proces voor henl. beleet tusschei nier Jeron Sandelyn rentmrop en ten laste van Pieter de u Croix geboren van ontrent Sint Pol wever van zynen handeloudt

Archief | 1866 | | pagina 270