t 261 40 jarengevangenoorspronck nemende vuyt dien de voorn anre sustineerde de voorn gevangen vervallen te zyne inde pene vanden placcaeten by de Co. M'. gedaen maeeken en publiceren op 't fayt valide herisie en dat hy daer ome behoorde gCexecuteert te werden metten viere eïT alle zyne goeden geeonfisquert overmidts hy zoude herdoopt zyn en onder hem bevonden diversche suspecte boucken by de zelve placcaeten verboden, seggende de zelve te zyne van quade opinie tegen ons gemeene kersten geloove, hem dies refererende ande kennesse van die vonder wet, zynde ghehoort ooc de de fensie van den voorn Pieture gedaen seggende wel waer te zyne dat de voorn bonoken onder hem bevonden zyn ende hem ghegeven te zyne by eenige persoonen nu overleden, die hem veel wonders dies gemaect zonden hebben van heilich sacrament, zulex dat hy deur slich- ticheyt ende onnoselheyt hem daer van geabsenteert heeft, maer ont kende hem herdoopt te zynehem dies houdende ande opinie vande gemeene roovnsche kerekemitsgaders ooc in als (alles) daer een goet kersten mensce sculdich is Ie geloven, concluderen daer ome dat de rentmr zoude gecondemneert werden zyn conclusie te veranderen. Eyndelich B. en S. gesien hebbende de confessie en examinatie vanden voorn, gevangen mitsgaders ooc de kennesse by den selven gedaen tot diversche stonden ter presentie vande geleerden en bysonder van den provinciael vande augustinen en zyn medebroeders, gelet heb bende op de zaecke ende overwegen hebben al t gunt dat in dezen dient overwegen te werden, hebben by advyse van myne Heeren van den grooten rade vuytwysende de advisen in date den 13 Juli 1560 de voorn rentmr geordonneer.t te veranderen zyn conclusie ende want de procuruer vanden rentmr als ten desen present zynde hem ge- dregen heeft ter discretie van rnyn heeren vander wet, soe hebben B. en S. ter manynghe vanden biiilliu en by advise als boven, den voorn gevangen geeond' en cöndempneren mits desen te abjureren de errueren en dwalingen daer hy in gevallen es geweest ende van den zeiven te impetrerén absolutie van alle excommunicatie en alle andere penen daer inne' hy naer'rechte gevallen es, Ende dal hy in vierscare vergevénisse zal bidden Gode almachtich en justitie van zyne misdaet bekennende geerreert te hebben tegens t heili'ch kersten gelove ende dat hem zeiven vuyt de grout zyns herten'leet es, ende dat hy om geenderhande zaecke ter werelt t. zelve meer doen en zal, maer hem houden als een goet kersten mensce behoort te doene naer d'ordonnan vande heilige roomsche kereke, ende dat hy hem zal vin den in zyne lyne eleeren met een bernende keerse inde Jiant ter eer- Archief TI. 19

Archief | 1866 | | pagina 271