1560. Examinatieaen den persoon van Joos Joossen geboren van der Goesschoemaker. Gedaen den 7 De- cembris 1560. Deze examinatie is te vinden bij van Iperen, Tweehonderd- jarig jubelfeest der Bederlandsche vrijheid te Veerebl. 96. 1561. Eeg. ci'im. der stad Middelb., fol. 228. Executie in de persoone van Dirck Jansz cleermaecker om geleyt te worden buyten den stadthuyse alhier en aldaer gebonden te wor den aen een staecke en alvorens geworcht zynde, geexecuteert te wer den ruit den viere. Geexecuteert op den 3 Febr. 1560 stilo curie hollie. 1561. Eeg. crim. der stad Vere 15521660. 26 Febr. 1561. Burchmrs en Seep, gehoort hebbende op den 24 Jan. lestleden de capitale eonclusien by mynen heere den bailliu ge nomen tot laste van U Jan Ysbrantsz mandemaker geboren van Zierickzee, overmits nyet alleene binnen uwen huyse bevonden zyn ge weest diversche ende menichfiildige verworpen ende verboden boucken die ghy volgende uive eygen confessien jaer ende dach onder u gehadt ende gelezen hebt, mair dat ghy zelve boucken met u eygen hant gescreven hebt smakende de damnable secte van wederdooperye condempneren udat ghy gheleedt suit wordden tusschen 2 stadts dienaers met een barnende toorse in u handt met blooten hoofde en voeten voor den stadthnyze op het schavot. Ende dat in uwe pvèsencie uwe boucken verbrant zullen worden. Voorts geleedt inde groote kereke deser stede ende aldaerhooren een misse vanden heyligen geest. Ende gebannen uwe ordinaris residentie te houden binnen dezer stede geduerende den tyt van drie jaerenbe- lioudel. dat ghy by voorweten en oorlof van myn heere den bailliu zult mogen reysen om uwe affairen in Walcheren maer nyet daer buyten, opte verbuerte van te vervallen inde pene die ghy nu ver dient hadt. VanIperen, in bovengenoemd werkbl. 120, heeft gebruik kunnen maken van de examinatie van Jan Ysbrants. Volgens

Archief | 1866 | | pagina 273