273 Rek. extr. Bewest., fol. 74. Joris van Steynemolen stadthouder van geweest te hebben de 2 laetste dagen van febr. ao 61 stilo curiae met 4 dieners en 8 as sistenten tot domburch om te apprehenderen zekere annebaptisten mitsgaders van mede present geweest te hebben in de examinatie van de gevangen 16 sch. gf. vl. 1564. Rek. extr. Bewest., fol. 41. De zelve stadthouder (Geeraerdt van Vuytwyck) van met 2 die- naers gereyst te zvn den 2 January vuyt middelb ter Vere aender schout aldaer omme te vernemen van zeiven vvaer hy ten platten lande vergarin van sectarissen gezien hadde gel. hy tot desen rentmrs clercq geseyt hadde. De voorn stadthouder met een diener van gereyst te zyn naer der Vere den 15 January deur bevel van myn Heere den bisschop van middelburck alzoo ten platten lande woonachtich vvaeren twee anna- haptisten die de schout van der Vere wel kende. Ende daer gecon- men zijnde waeren de voorn annabaptisten vertrocken eiï vervloden nyet wetende waerwaerts. Rek. extr. Bewest., fol. 44. De voorïï stadthouder met 2 dienaers van duer versouck van myn heere de bisschop van Middelburch gereyst te zyne naer Rithem op den 30 July ende aldaer eenen dacli gelegen int bosken van Arent van Genouchten verwachtende offer eenige vergaderinge soude ge schieden van sectarissen, alzoo myn voorn heere de bisschop den zei ven stadthouder zulcx veradverteert hadde. Blyckende by een brief- ken van voorn bisschop memorie gewys int latyn. Ende alsoe den voorïï stadh. niet wel latine en verstout en dese renfïnr in brabant waslievet 't selve bv den bailliu van midd. in duytsche laeten over zetten. Ende es ten zeiven daege int bosken niemandt gecommen. 1565. Rek. extr. Bewest., fol. 23. Gheraerdt van Vuytwyck stadhover dapprehentie en in Gra vensteen gelevert te hebben eenen Erans Jansz van Yersicke anabap tist alsnoch gevangen.

Archief | 1866 | | pagina 283