300 up Baeckendorp gearriveert te zyne drie soepen met Geusen up dat zy t landt nyet af loopen en zouden vraegende oiok naer lieur corSis- siezulcx dat hy aldaer moeste blyven36 sell. Foi. 47. Noch den zelven van dat hy hem metten dienaers gevonden, heeft te Wemelinge en aldaer ondersocht naer de heymelicke verga deringen die men zeyde aldaer te zyn6 sell. Foi. 4s. Den zelven stadthouder dat hy metten dienaers en 3 assis tenten inder nacht getogen es tot binnen der dorper vander Nisse, omme aldaer te becomen en apprehenderen een Meester Phlips herdooper, diemen zeyde inden zelven dorpe vergaderinge gehouden te hebben. Ma er en heeft hem nyet connen becommen. M. 48. Den zelven noch dat hy metten zelven dienaers upden 11,1! en 13 Aprilis gereyst es up heynkenssandt omme t onderzoucken eï hem t informeren upde onbehoirlicke vergaderingen diemen aldaer hielde ten huyse van eenen Adriaen Andriesz. nu fugityf. Eek. extr. Beoostersch. Foi. as, De voorn Michiel Vincentsz stedehouder met 3 dienaers van desen rentmr in mayo 1568 gereyst uit Ziericxzee tot So- mersdyck omme te vervolgen en 't apprehenderen zekere persoonei aldaer metter woon gecomen zynde, die berucht waren te wezen ra» nonisten en dat zy eenige kinderen hadden, ongedoopt zynde. Ende daef comende hadden zy de vlucht genomen. Ende en beeft anders geen kinderen ongedoopt gevonden dan ten huyse van Jan Antheü- Nisz naeyer welck kint de voors. stedehouder dede kerstenen. foï. S3, De voorn stedehouder over zyne vacatiën van met 3 dienaers gereyst te zyn den 16 nov. 1568 van Ziericxzee nae Sommels- dyck omme aldaer te apprehenderen zekere personen die berucht wa ren te zyn mennonieten ende waren aldaer onlancx leden metter wooi gecommen. Maer waren gevlucht. 1569. Eek. extr. Beoostersch. Foiis. Dierick Andries creemer gebooren tot Oirschot op den 2! Oct. 69 als mennonist en herdoper by senten vande weth. van Z.zee gecondempneert geexecuteert te werden metten zwaerde met confis' catie van zyne goedenbehoudens zyne huysvre de helft haer compe' terendeen zyn zyne goeden up den 26 nov. daer aen ter pntie va» schepenen int openbaer ten hoogsten pryse vercocht voor de somme

Archief | 1866 | | pagina 310