303 gelden van tot Middelb. gecomen te zyne ende aldaer metten viere geexecuteert te hebben Heyndrick Walewyns predicant en Geert den Düynhberder bevde mennonisten en herdoopt en dit al boven liet defroyement van den zelven scherprechter. Foi. so. Betaelt eenighe religieusen en geestelicke persoonen voor een gratuiteyt van de patiënten bygestaen en heure neersticheyt ghedaen te hebben 2 off 3 daegen lanck ome heml. te trecken van heurl. valsche opinie de somme van 12 sch. Dus hier 3, 12 st. m so, Den voorn, stadthouder en dienaers van Walcheren van geap- vers0' preheudeert te hebben eene Zoetken Thielmans, vroetwyf van Zoutelande berucht van dat zy eenige kinderen van den doop der heyliger kercke zoude onthouden hebben. De welcke op den 27 meye by provisie, bij senten van B. en S. ontslegen werde doende cautie juratoir weder te compareren in vangenisse sub pena convicti. Fol.22. Betaelt M' Willem de Craemer, scherprechter der stadt van mechelen de some van 38 van 40 gr. over zyn vacatiën ende sal- laris dat hy van mechelen te Middelb. gecomen es en geexecuteert heeft metten baste de voors. Jacob Antiieunis lapper van Coude- kercke Adriaen de Decker, schout van OisterzouB en Pieternelle van Thürnedlt zyn huysvre alle 3 gevangen ter oirsaecke vande troublen volgens de senten tegens heml. gepronunchieert upten 2 meye 1569. Foi. ss. Den voors. stadthouder en dienaers van Walcheren de somme van 14 sch. gr. over zyn vacatiën van geapprehendeert en in 's Gra vensteen gelevert te hebben Aeltgen Jans, hnysvr. van Symon Dircksz stoeldrayer vuyt den hage en eene Maycke Jans wed" Frans Lau- reysz beyde herdoopt, woonen buy ten Middelb. 4, 4 st. Foi. 27. Den voorn stadthouder (Jan Turck) over 2 daegen vacatiën gedaen t Zoutelande den 5deu en 6 January 68 stilo curiae hem al daer informerende en vervolgende eenen Mees Meynertsz, drooch- scheerder, herdooper. Foi. 27. Den zelven en dienaers noch over 2 daegen vacatiën van by nackte omtrent middelb en Armuyden ghevolcht te hebben den voors. Mels voorvluchtich vuyt Ylissinghen. Begister crimineel II. roi. 27», Henrick Aelwyns ofte anders geseyt Henrick Waelwyns lcl°' geboeren van Heusden ineen dorp geseyt Aelburch out ontrent 36 jaeren gevangen is ter instancie van myn heere den rentmr be- westerschelt en ter maeninge van den bailliu deser stede, by B. en

Archief | 1866 | | pagina 313