311 van weghen de Co. Mat. ende rypelyck gheledt hebbende daerop te letten stondt heeft zynne Extie de voors, B. en S. by zynne expresse missive in date den 20 Aprilis 1569 naer paesschen lestleden wel scherpelijk bevolen en gheordonneert den voors. ghevanghen te con- dempneren volghen t advys van voors. commissarissen. Volghende welcken expressen last en bevel hebben B. en Sv ter manynghe van bailliu vuytende t vonnis en sententie van zynne Extie de voors. Neel ken Jans ghecondempneert eil condempneren midts desen in haer lyivaet te gaene voor en inde eerste processie diemen draghen zal in de kercke van oosterzobburch met een wasse keersse in haer handt. Ende de zelve kaerse te offeren ende laten voor t eervvaerdighe sacra ment inde zelve kercke ter eeren en dienst Godtsende bovendyen condempneren de zelven Neelken Jansdochter te gaene ende doen eenen bevaert t onser liever vrouwe inde poldere byder Vere eil aldaer te offeren een wasse kaersse van een halff pont met eennen zilveren peunynck en daer van te brynghen deuehdelycke certificatie, con- dempneerende daerenboven de voors. Neelken Jans binnen den eylande van Walcheren te moeten blyven en woonen den tydt van drye jaeren naestcoramende op peyne van zes jaren vuyt den voors. eylande ge bannen te zynne op breeder correctie, mitsgaders inde rechtelycke coaten tot taxatie van B. en S. voorn. Aldus gepronuncheert op den 28 aprilis 1569 naer paesschen. vol. 282. Executie met den baste ghedaen doen by Joncheer Philibert van Seeooskercice rentm gnaal v. Z. be- west vuyt de naeme van Co. Ma®, aen de persoonen van Adriaen den Decker en Petronella Pieters- dochtere zyn huysvrouwe op den 2 Meye 1569. Het vonnis bij Marcus, Sententiën van Alba, bl. 360. Register crimineel fol. 283. Executie metten baste aen persone vau Jacob Anths. lapper van Coudekercke op den 2 May 1569. Het vonnis bij Marcus, Sententiën van Alba, bl. 362, cf. van Iperen Tweehonderdjarig jubelfeest der Ned. vrijheid te Veerebl. 127. Ibid fol. 283 verso. Executie metten viere. B. eïi S. der stadt Middelb in Zeel. hebben ter calainge van baill. dezer stede Mart, de Posagecondempneert eii condempneren

Archief | 1866 | | pagina 321