.312 mits desen Bastiaan Coesz. alias Dagge out ontrent 50 jaerengeboo. ren van Oostcappel, herdoopt zynde, en persisterende byzyneqttade gereprobeerde opinie, geleyt te worden buyten den stathuyseei aldaer geexecuteert te werden metten viere datter de doot naei volge, en daernaer het doode lichaam gevoert te worden buyten de noortdampoorte ter plaetse vande justitie elï aldaer gestelt te werd- den aen een staecke. Verclaerende alle zyne goeden geconfisqueert, (zonder datum). Reg. criin. d. st. Midd. fol. 284. Executie metten viere. B. en S. etc. hebben gecondempneert en condempnereu mits dezen Mayken Jans wed', van Brans Laureysz oudt ontrent 40 jaeren, geboren van deser stadt middelb ende Aelken Jansdochter huysvï van Simon Diericxz stoeldrayer, geboren vuyt de haege oudt on trent 37 jaerenbeide herdoopt zynde ende persisterende etc. als hier boven. Reg. crirn. fol. 284. Cornelis de Jonge maillenier en Corneeis Barbier schilder. Het vonnis bij Marcus, Sententiën van Alba.bl. 363. Reg. criin. fol. 285. Mr. Pieter Lambrechtsz chirugien 2 May 1569. Het vonnis bij Marcus Sententiën van Alia, bl. 364. Reg. crim. fol. 286. Amende metten bidden vergevenisse God en justicie. Gesien by B. en S. der stadt Middelb de scriftel. aensprake overgedient by S1' Marten de Posa bailliutot laste van Jan Jansz Geers backer gevangenverre tenderende dat de voors, gevangen by myns heeren sententie gecondempneert soude werden tot honorable amende met beternisse openbaer in der kercke, contu- nuelicken in de processie te gaenemitsgaders proffitable boete tot proffyte van zyne Ma'ter cause dat de voors. gevangen met de sectarissen vande mennonisten geconverseert heeftmitsgaders hem selven begeven soude in heurl. opinie; gesien oock de confessie... by den voors. gevangen geexhibeert by den welcken blvckt vant leetwesen van zyne voorgaende faulten en misusen. B. en S. heb ben den voors. Jan Jansz Geers gecond. in gebaender vier- schaere openbaerlick blootshoofs met luyder stemme te versaecken

Archief | 1866 | | pagina 322