314 catholycke religie, doende aldaer syn belydinghe en nuttende oick t nachtmael riaer de maniere vande voors. calvinistenDe man is echter voor zijn sterven tot de kerk teruggekeerd en in gewyde aarde begraven. Ibid fol. 291. Op denzelfden dag gelyk vonnis tegen Guillaume Deynoot no taris. Deze is desgelijks tot de kerk teruggekeerd en in gewijde aarde begraven. Het vonnis bij Marcus, Sententiën van Albabl. 380. Ibid fol. 295. Executie metten coorde van Anthonie Jacobs antschoemaker. Het vonnis bij Marcos, bl. 391. Bij Marcos verkeerdelijk oudt sclioemaker. Ibid fol. 295. Balten Simons srnit. Op expressen last van Alva ter dood ver oordeeld. Is echter even als de drie voorafgaanden vóór zijn ster ven tot de kerk teruggekeerd. Het vonnis by Marcos, Sententién van Alba, bl. 389. 1570. Hek. extr. Oostersch. fol. 12. Ontvangen van de meubelen van diversche f'ugitiven vuyt Sommels dyck die als mennonisten tot 12 personen int getale by senten van B. en S. van Z.zee up den 13 Juli 70 up heurl. lyf gebannen en heurl. goeden t samen geconfisqueert zyn20 guld. 2 st. De namen van deze 12 personen zijn te vinden hij te Water, Reformatie van Zeelandbl. 149. Te Sommelsdyck des nachts gezocht waren zij echter gevlucht en hadden al hun ne goederen van waarde mede genomen. Ibid fol. 34 verso. Up de bedachte van eenige geestel. persoonen reist de stedehouder naar Sommelsdyck omme aldaer te zoucken eenige mennonisten. Maar zij waren gevlucht. Reg. Grim. d. st. Middelb. fol. 300. Job Erasmus alias Ligtjuarte, verwesen ter bankeerst op de» 12den en daarna op den 16 Oct. 1570.

Archief | 1866 | | pagina 324