315 Ibid fol. 301 verso, Mels Jacobs verwezen ter bank 11 Dec. 1570. 1571. Ibid fol. 306 verso. Willem Vispaen geboren van Petegem by Oudenaerde tapytsier omit 30 jaren, Jacques Adriaensz geb. van Antwerpen schoenma ker oud 28 jaren en Gerrit Menbriksz geb. van Deneckam in Gelderland by Benthem cleermaker oud 20 jaren gecondemneert om ter biecht eïl ten h. sacramente te gaen aengesien zv dit nu te paessehen niet gedaen en hadden 26 Apr. 1571. Ibid fol. 307. Executie metten baste. Job Erasmus geb. v. Goeree oud 23 jaeren Gecondemneert op expressen last van den hertog van Alva. Hy had zich „binnen der stad van nveuvlissingen in aug. 1566 aan „beelde- „storminge" schuldig gemaakt. Voor zijn sterven is hij tot de kerk teruggekeerd. Geexecuteerd op den 28 Mei 1571. Foi. so0. Anneken Jans geboren van Woerden in Hollant, ten vure gecondemneert omdat zy zich had laten herdoopen en naerdien dat zy twee diversche reysen by geleerden in theologie onderwesen zynde, de zelve niet en heeft begeert te verstaene maer even hertneckich en obstinaet gebleven es in haer dwaelingevalsche opinie ende ketterïe en alsnoch es blivende. Gecondemneert en verbrand op den 3 Dec. 1571. rol. soe. Jan Pieters Versteege alias genaemt Kunsicen geb. vuyt lant van Cuyck, oudt ontrent 34 jaren, gecondemneert om gegeesseld te worden op een schavot voor t stadhuis, en een gloyende yzer gesteken deur syn tonge, en verder gebannen voor 50 jaren omdat hy hem vervoordert heeft diversche personen valschelick te bedragen ende te accuseren dat sy culpable zouden geweest zyn int breken vande beelden in den troublen tyde en andersints de welcke bevonden zvn ontschuldich te zyne. Act. 17 Dec. 1571. 1572. Ibid fol. 318. Executie metten viere. Ghehoort by Burgms en S. der stadt Midd. in Zeel. d'aensprake criminele van wege Jonch. Philibert van Sekooskercke rentïnr v.

Archief | 1866 | | pagina 325