324 iune weseu in elc lxondert dan zes ffi opte boete van 12 groe ten ende is dair beneden seven pont inne soe sal men se korei voor gemeen meede ende isser seven pont inne of daerboven to; thien pont toe soe sal men se koren voer corte meede en isse: meer aerden in dan thien pont elc hondert dat is op eent boete van twee scellingen gr. van eiker balen ende dan soe so men se die eene of twee garingen ofsuijden ende vercoipei se voir ongekoert goet. (5.) Item in de corte meede en sal nijet meer aerden it wesen dan thien pont ende waer daer meer aerden in dan thiei pont dat waer op te boete van 12 gr. van eiker balen ené dan zoude men se vercoepen voer baellioen. (6.) Item soe salmen alle balen alleens gelijke maken tus schen vijer garingen opte boete van vier scellingen gr. (7.) ftem waert dat ijemant valssch goet reede twelc Goi verhuede meede ofte baellïoen dat zoude men bernen ende voe; 't feijt gelden den heere ende der stede elcx thien pont zwaï ten ende de gene diet gedaen heeft of doen doen off wetend gedooght ende verswijght die sal tot eewigen dagen gepriveei zijn van die meedeneringe meer te doeue bijnnen der stedt ende vrijheijt van Eeijmerswale ende noch daerenboven alsot hoege gecorrigeert worden als scepenen reclit duncken sal i gelegenheijt der saicken. (8.) Item soe salmen reeden twee balen crappen ende dii derde bale gemeene meede. (9.) Item soe sal men maken die thiende bale corte meed op te boete van thien pont zwarten. (10.) Item soe sal men die crapbalen van vier ellen en ai derhalf vierendeel lakens tot zevendalf vierendeel breet weseudi ende nijet meerdere des en sal men geene dwers 't laken ma ken op te boete van twee scellingen gr. (11.) Item ende die balen van die gemeene meede sal mei maken van vier ellen ende nijet min tot anderhalf ellen breel wesende ende nijet mindere desgelijcx soe salmen die baler van der corter meeden maken van laken van sestalf vieren-

Archief | 1866 | | pagina 334