Walacria's. Waterloo-werve. de oude haven, der stad Middelburg toebehoorende en door de stad altijd onderhouden, gehayecl of besloten lagen, zoo bleef gemelde aanwas van dijkgeschoten vrij werd door de stad alzoo bezeten en verkochtzoo als deze partij hedendaags nog vrij is. Behalven deze drie voorname partijenvindt men nog zes andere perceelen hayman in Walcherenbij welke al- zoo dezelve de waarheid der stelling, dat hayman-oirs dooi de plaatselijke ligging en door het geval zijn vrij gewor den zullen ophelderennog kortelijk dient stilgestaan te worden. 4°. Onder de vierde partij hayman bevat men alle de per ceelen gelegen langs de duinen onder WestkapelleDomburg en Oostkapelle en welke 251 gem., 46 roed. beslaan. Deze partijenwelke wel mogelijk de Walacria's de bewalde akkers aan welke het eiland zijne benaming verschuldigd isuitmaak ten toen het overig gedeelte van Walcheren nog dreef, zijn daar de duinen ten noorden dezelve van tot een zeeweer verstrek ten geliayede of besloten woonplaatsen gewordenwanneer de schorren, daarvoor, of ten zuiden opgewassen, onder den naam van water-ring der vijf ambachtendaartegen aan bedijkt zijn geworden, welke tegenaanbedijking dezelve van alle onderhoud vrij gemaakt heeft. 5°. De vijfde partij is Waterloo-werve of Waterlooze-werve de hoogte in het water, aan dewelke de schepen gemeerd la gen of het werf(de meerplaats) van water ontledigd dat is zoo veel als bedijkte werf. Omtrent deze partijmaar groot 1) Kiliaan in v. v. werveloo loos.

Archief | 1866 | | pagina 52