91 over de meubilaire goederenmaar alleen over de vruchten te velde. In andere notabele gevallen zou de opperdijkgraaf de executie dirigeeren. 8°. Partijen over en weer zouden jaarlijks geroepen worden om de rekeningen der wateringen aan te hooren ten einde den toestand van 't eiland in zijn geheel te weten en zij dus te zamenals Staten van den lande half Maart algemeene visitatie doen konden en eikanderen aantoonen de gebreken die er ge vonden mogten worden. 9°. De onwilligen om de aangewezen gebreken te herstellen zouden deswegens bij den keizer aangesproken worden. 10°. 't Schadelijk slot der rekening en alle loopende werken tot den 5en Maart zouden betaald worden uit eene generale contributiecomme est fait jusques a présent. 11°. Alle verschuldigde jaarlijksche renten en de 200 voor het westersche hoofd te "Vlissingen zouden door de "Vijf ambach ten en de Oostwatering betaald wordenwelke de andere twee wateringen daarvan quite zouden houden. 12°. Indien men in 't laatste van de zeven jaren zag dat dit contract niet voordeelig was voor het land zoo zal men kun nen zonder prejudicie retourner en générale contribution. 13°. Wederzijds zullen er geene nieuwe tractementen dan de tegenwoordige ordinaire mogen gegeven worden, dan bij gemeen advies. 14°. Elk der partijen, die processen begint, zal die, in cas van condemnatieuit zijn privé beurs moeten betalen. 15°. Alle inbraken zullen gerepareerd worden conjomlement et par contribution générale. Of dit accoord langer tijd dan de bepaalde zeven jaren geduurd, dan wel na afloop daarvan opgehouden heeftis mijdie nooit iets verder dan het mijne van Walcheren gezien heb niet wel mogelijk te bepalenmaar zeker zijn bij de ordonnantie van 1559 3 eene algemeene directie, onderhoud en contributie ge ïntroduceerd, welke heden nog duren, zoodat, naar mijn in zien hoezeer te voren nu en dan iets generaals plaats vond

Archief | 1866 | | pagina 95