Vóór Iloedekenskerke28.0 el Vóór Hansweert32.0 Vóór het oude hoofd van "Walsoorden31.3 en vóór het Fort Bath, zuidpunt21.9 Dit zijn alzoo de diepten in de kolossale geul of het zoo genaamde zeemansvaarwater op de Hont. In de geulen van den tweeden rang die wij maar dien naam zullen geven, uitmakende het vaarwater van Breskens naar de Hoofdplaat en het vaarwater van Everinge, treffen wij in het eerste, even bewesten de haven van de Hoofdplaat, eene diepte aan van 28.50 el en in het laatstgenoemde, voor het fort van El- lewoutsdijkeene diepte van 32.40 el. Op de O o ster schelde zijn die diepten niet minder aanzienlijk. Vóór den Vliete polder bedraagt zij31.40 el. In de nabijheid van het westhavenhoofd van Zierikzee 47.60 r/ Deze diepte overtreft al de overige in Zeelandenis zelfs, volgens de laatste peilingen, voor het hoofd, geklommen tot 55 el. Verder bewesten de haven van Goes. 27.90 Vóór den noordelijken dijk van de Breede Wate ring bewesten Yerseke30.80 en in de Hammen langs de zuidzijde van Schouwen, bepaald bij Elaauwers28-50 Zelfs in het Keeten treft men nog eene diepte aan vóór den polder Stavenissevan00.20 en in het Zijpe bezuiden den Steigervan. 25.00 Meest alle deze diepten bevinden zich in de nabijheid van den vasten wal. En hierbij kan men bij hoogwaterstand gemiddeld nog wel 3.80 el voegen. Als wij nu die diepten vergelijken met de hoogste en meest kolossale zeedijken in ons gewestwelke men kan aannemen op omstreeks 10 el boven het gemiddeld laagwater en wij zien de groote hoeveelheden van steenglooijingenrijsbeslagen en verdere bedekkingswerken die reeds daarop liggendan kan

Archief | 1866 | | pagina 5