108 A". 1402. „Item biden zelve Pietè Boone ghecocht een ryeme playns papiers, die cosle vii s. gr. Vlaemsch, maect in Holl. paymëte viii s. ii gr" „Item ome zwaen pennë aldaer gliegh. vi gr." „Item ome vier ghebont franchyns, die më hier bonë vpder stede huus besicht, daer elc ghebont of coste xxiiii gr. Vlaemsch, fac. in Holl. ghelde ix s. iiii gr." Acht jaren lang, van L403 tot en met 1410, werd de Brugsche markt niet bezocht van wege de Middelburgsche magistraat, welke gedurende dien tijd den inkoop van hbt door haar benoodigd papier liet doen te Bergen op Zoom, van welks twee belangrijke jaarmarkten wij hiervoren reeds met een enkel woord hebben gewaagd. A°. 1403. „Item bi Witmane Claysf. voerscr. ghecocht in die Berghe marct voerscr. een ryeme playns pappiers, die më. hier bouë opde huus verbesicht, die costë vii s. gr. Vlaemsch, die maken in Hollntse paym, vorn. ix s. gr." „Item bi denseluë ghecocht ii ghebint fransyns, elcke ghebont iiii s. gr. Vlaemsch paym, die makë in Holl. paym vorser, x s. ii gr." „Item ome zwaen pennë ghegheuë iiii gr." Dergelijke posten vindt men meermalen in de rekeningen tot 1411, doch ook toen was er-reeds buiten de jaarmark ten gelegenheid om zich papier aan te schaffenbij voor beeld A°. 1407. „Item ghecocht een ryeme papiers ieghens Aelbr. Vl- leyn ter stede behoef te besichne, die coste vii s. gr." Het lak of zegel waswaarmede men destijds niet zuinig was, werd te Middelburg zelf gemaakt, zoo als deze post uit de rekening van het jaar 1410, die in meest al de vol genden mede voorkomt, aantoont: „Item Jan Kaersemake. betaelt van viii pont zeghelwas te maken van der stede oude kaersë., van elcke ponde van der spaense groene en van arbeyde iii gr. fac. xxiiii gr"

Archief | 1869 | | pagina 142