165 It miin lie Wulfaerde van der Maelsteden xlviii t£. Wi liebben ghegheven van paerde buren ende van waghen buren binnen desen jare daer onse ports en onse clerc mede ghevaren hebben te meneghen stonden alse wiis (a) te doene haddenix fE xvii sch. So cxcix ffi iiii scb. ii gr. Wi hebben betaelt vore goede lieden daer de port mede te doene hadden te meneghe stonden als si over ons qua nten iii ix sch. Wi hebben ghegheven onsen ghsoen en anden knechten te meneghen stonden alse wise gbesent hebben in onse bederve mids der onrusten die in de port gheweest heeft iii xvii sch. Jhan Bennen ende sinen ghesellen van vloren coste te delveneiv ffi xvi sch. Heinr Witten van der clocke te ludene tusschen sente marten lecht messe ende sente Jhansdach (5) xxi scb. vi gr. Will Killemanne onsen schoutate omme dat bi dicken (c) vore de port gbepiint heeft (39)iii It miin hè den Curtasiin miin hi Ilectore ende den baeliu van Ghent doe si in de port quamen met den lande van Waes en onse ports vinglien omme dat wi hopeden hemlie den te bet te heipene ghaven wi hem bi rade van de goeden lieden een vat wiins dat coste xvi <ffi iv sell. It Will den Crayschiete van houte dat men ane de kerke besechdexx sch. Wi hebben ghegheven van der aerden wecli te doene die vore Jhan Bellekiius lachxv sch. Wi hebben vtert om onse rekeninghe te makene iv IS xiii s. It rekenen wi van fauten van paij entente dat wi tjaren ontfangh hebbenxxxii sch. So xxxix IS ix sch. ii gr. Wij ze. Van 11 Nov. 1326 tot 24 Juni 1327. (c) Dikwijls.

Archief | 1869 | | pagina 201