B IJ L A G E N. 210 BIJLAGE A. Op het vertoogh en versoeck dat de E. heere Burchmeester Drie wegen en de E. heere Joachimi by my gedaen hebben wt den name van myn E. E. heeren de Magistraet van de stede Goes, en dat op den 27 Octobris 1612. Ten ]sten is dat de E. E. heeren goet gevonden hadden, dat nie- mant hem bemoijen en soude met het verinaecken van Rentmrs. ofte kiesers ofte het vermaecken van Magistraet dan degene die van Magistraet selve syn. Ten 2a' dat de E. E. heeren op ons be geerden dat wy op den predickstoel speciatim niet en souden be straffen eenige sake, die sy in het bedienen van haer officie souden gedaen hebbenmaer dat wy die liever in het particuliere daerover souden aenspreken. Ten 3<ie dat wy ooek geen kerckelyeke proce dure en souden maken over eenige sakedie de E. E. heeren als Magistraet souden gedaen hebben. Hebbe ick dese antwoorde in een somma aen de voorss. E. E. heeren gegeven. Dat ick my in allen altyt begeerde te dragen, gelyck het officie van eenen goeden en getrouwen leeraer met hem brenght. Myne reden was, dat ick in de bedieninghe van myn ampt begeerde vry te blyven en daer buyten niet te tredengelyck myn voornemen voor dien altyts geweest was. Ende so daer yemant waere, die soude meenen dat ick yetwat gedaen hadde ofte dede anders dan myn officie mede brochtedat ick wel te vreden was, dat die by my soude comen en my dat selve te kennen geveneïï niet achter rugge daervan qualyck sprekenen soude dien van myn doen breeder onderrechten, opdat die mochte beter verstaen wat myn officie met hem brenght. Item ick seyde voorder, datick bereydt was, volgende de leeringe van Gods heylige Woort, de autoriteyt en eere van myn Ouerheyt vooren te staen en te helpen vervoorderengelyck ik voor desen

Archief | 1869 | | pagina 246