211 gedaen hadde. Ende seyde noch daerby myn gevoelen te syn, so myn E. E. heeren de Magistraet begeren dat alle saken onder haere regieringe in goede vrede en eendraehticheyt souden toegaen, dat sy schuldieh waeren, de kercke Gods alhier alle hulpe en bystand te bewysen, om die in haere gerechticheyt en reformatie vooren te staen en te meyntinerenende te helpen so veel als hen mogelyck isdat alle quaetspreken en jalousie tegen die van de kercke mochle ge- weert worden, so souden wy den segeu des heeren te beter mogen verkryghen. In teecken der waerheyt so hebbe ick dit onderschreuen desen 17en nouembris 1612. (Get.) Goilhelmus Claessen. BIJLAGE B. Substantie van handelingedewelke de E. E. heeren Albeetüs Joachimi, fen de Burgemeester Willem Martensz. Drywegen met my onderschreven gehadt hebben in den naeme van E. Magistraet van der Goes den 27 Octob. 1612. Ten eersten heeft de heer Joachimi verhaelt, hoedat de E. E. hee ren van Magistraet, tot bevoorderinge van ruste en welstandt van de Stadt, geresolveerd hadden, dat niemant voortaen soude hande len met de persoonen, dewelcke gestelt syn om te vermaecken de Rentmeesters, Ouderlingen en Magistraet deser stadt, maer dat men deselve persoonen daermede sal laeten gewerden. Hy verclaerde daerenboven, hoe dat de E. E. heeren van Magistraet sich int by- sondere dese Resolutie so verre hadden onderworpen, dat sy te vreden waeren Arbitrairlyck gecorrigeert te werdenindien sy daer- tegen souden doen. Endelick was syn versoeckdat oock de mi nisters sich dese Resolutie souden onderwerpen. Hierop hebbe ick geandtwoordt, hoedat ick my deselve Resolutie daerom niet en conde onderwerpen, dewyle sy merckelyck streedt tegen Godes Woordt. Want ick bewees hoe dat my in Godes Woordt bevolen wort alle menschen van haer ampt te onderrichten, oock degene die in politycke bedieninge synen deselve te vermaenen om haer ampt trouwelick wt te voeren hetwelcke de heer Joachimi my heeft toegestaen, maer met conditie, dat sulx soude gedaen wor den openbaerlick in de predicatiën, maer niet heymelick in de huy-

Archief | 1869 | | pagina 247