212 sen. Doch naedat ick hem wt het 20 capittel van handelingen der Apostelen hadde bevvesen, dat het ampt van Dienaeren des H. Euan- gely is, oock in de huysen te vermaenen, soo heeft hy dese con ditie my oock ingewillicht. Ten laetsten seyde hy, dat de mee- ninge van E. E. heeren was, dat men niet en sonde yemandt met naemen recommanderen aen gene die de verkiesinge doen, oock niemandt met naemen afraeden, om dengenen die te verkiesen hebben haere volcomene vryheydt te laeten. Het eerste hebbe ick hem toegestaen, met verclaeringe dat ick noyt anders en hadde gedaen. Op het andere hebbe ick geandtwoordt dat ick anders gedaen hadde, en voortaen anders soude doen, wan neer Bailliu, Burgemeesters, Schepenen en Secretaris my souden openbaeren, dat eenich persoone staende om in de Eegeeringe ge bracht te wordende kercke Godts schadelick soude syn gelyck ick seyde voor desen geschiet te syn. Want in sulcke gevalle en conde ick niet naelaeten de verkiesers voor sodanichen persoone te waer- schuwenhètwelcke de heer Joachimi my oock heeft toegestemt. Ten anderen heeft hy versocht dat de ministers sich wilden ont houden van openbaerlick te straffen de faulten dewelcke de E. E. heeren van de magistraet souden mogen begaen als magistraet. Hier op hebbe ick geandtwoordt, hoe dat ick oock dit versoeck niet en conde naecomenovermits God syne Dienaeren in syn Woordt be veelt sodanige faulten openbaerlick te straffen. Voegende daarby de exemplen der propheten en Apostelen dewelcke sulcx hadden gedaen, daerop de heer Joachimi oock dese handelinge ons heeft ingewil licht, maer met conditie dat de persoonen niet en souden genaemt wordenwelcke conditie ick verclaert hebbe sonder naeme vereyscht te worden, overmits noyt anders gedaen en was in onse Gemeente, eü dat het gruwelick was anders te doen. Ten laetsten heeft de heer Joachimi begeert, dat die van kercke souden willen naelaeten kerckelicke proceduren aen te nemen tegen yemandt wt de magistraet, over faulten by hem begaen in syne be- dieninge, waerop ick hem geandtwoordt hebbe, hoe dat de kercke gehouden was hetselve te doen, volgende het bevel Christi, Matth. 18. Ick bewees oockhoedat de kercke geene procedure tegen yemandt aenname, anders dan van vermaeninge, wanneer de gene die geson- dicht heeft deselve aenneemt, dienvolgende dat het in den wille staet van dengenen die vermaent wort, alle voordere. proceduren te verhin deren. Ten laetsten hebbe ick oock verclaert, hoe dat de kercke met sodanige proceduren niet en was vermaecht, mits de swaericheyt die

Archief | 1869 | | pagina 248