213 haer dickwils daerom bij eenige wort aengedaenmaer dat sy even wel van wegen het bevel Christi verbonden is om sulcx te doen. Alle dese saecken aldus verhandelt synde, heeft de heer Joachimi begeert, dat ick de selve, van wegen de E. magistraet van Goes, sonde mynen zone, Petro Lansbergio aendienen. Doch also hy by de handt was, liebbe ick liera gebeden, dat hem believen soude met mynen zone te handelen, hetwelcke hy oock daernae in myne legenwoordicheyt heeft gedaen. Actum 27 Octobris 1612, Domi meae. (Get.) Phil. Lansbergius. BIJLAGE C. Antwoorde gedaen by my Petro Lansbergio den 27 Oct. 1612 op seeckere propositiën my voorengehou den by de E. E. heeren d'Heer Joachimi en d'Heer Borgemr. Willem Martenssen Drywegen. Het eerste artyckel van hunne propositie was, dat de ministers deser stede hen niet en souden willen bemoyen met het verkiesen van magistraet, aensprekende de verkiesers int particulier. Daerop ick liebbe geantwoort eerst int gemeyn dat ick niet en hadde tegens alles dat redelyck en stichtelyck was, maer wat aenginck dese eer ste propositie, dat het my dacht vremt te syn my nieuws dit ver- soéck te doen, vermits het scheen te supponeren, dat de ministers met het verkiesen der magistraet hen souden bemoyt hebben buyten haer ampt, gelyck hen ten anderen tyde naer den rugge was ge- stroyt, verclaerde met eenen dat indien yemant dese beschuldinge opentlvck soude derven wtspreken, dat wy van meyninge waren, niet proces te verwachten maer selfs aen te doen. Daerop geantwoort synde, dat de meyninge der E. E. heeren sulx niet en was, maer dat se hen onderlingh hadden geconstringeert int particuliermet te seggenkiest desen en dien niet. liebbe gere- pliceert dat ick van meyninge was, hetgeiie ick voor desen ampts- halve hadde gedaen, oock voortaen te doen, soo dickwils als occasie soude presenteren, betuygde oock voorder hetselve gecommuniceert te hebben met sekere Polityquen, dewelcke hadden verclaert dat het niet alleene der ministèren maer oock des alderslechtsten bur gers ampt wasin gevalle eenich persoone in magistraet soude ge-

Archief | 1869 | | pagina 249