315 BIJLAGE D, Eerenfeste, vvyse, hoochgeleerde, seer voorsienige heeren. Theeft UE. E. belieft, ons over dry weken eenige saecken voren te honden, door de E. E. heeren Joachimi en den Borgemr. Dry wegen, tot bevoorderinge van welstant uwer stat. Daerop wy elck int bysondere onse antwoorden mondelyck alsdoe hebben gedaen, dewelcke wy niet en twyffelen ofte sy en syn uwe E. E. trouwelick aengedient. Wy en connen evenwel niet naelaten, deselve alsnu uwe E. E. schriftelyck te presenteren, en te bidden dat deselve in uwe E. E. register mochten aengeteyckent werden, opdat se in toecom- styge tyden van niemant en werden verdrayt. Daervoor wy te meer vreesen, mits wy wel verstaen, dat dese nieuwe handelinge met ons aengegaen tot ruste en welstant van Go- des kercke in deze stat, ganschelyck genomen is wt de kerckenorde- ninge van Utrecht, blykende by den 20™, 21™, 22,n en 23™ artickel derselver, welcke kerckenordeninge beneffens dat se tot noch toe van alle vrome kercken in dese provincie verworpen is geweest, soo en heeft sy de eenicheyt der kercken aldaer niet voortgebracht, maar veel meer confusie en verderff Daervoor wy bidden dat ons Godt wil behoeden. Sooveel ons aengaet, gelyck wy ons nu eenen seer langen tyt trouwelyck (door Godts genade) in dese stat gequeten hebben, niemant oorsaecke gevende om hem van ons te misdancken, van wat staet ofte qualiteyt hy sy, alsoo hopen wy ons voorts in alle neersticheyt ende trouwicheyt te dragen tot den eynde toe; De Heere wil ons hiertoe synen segen geven ende UE.E. Eerentfeste, wyse, hoochgeleerde, seer voorsienige heeren in syne heylige bescherminge nemenuwer E. E. Regieringe segenen tot sy- ner eerestichtinge van syne kercke en welstant der Stat. Met haesten wt Goes desen 17 Novemb. 1612. Uwer E.E. dienstwillige en onderdanige de Dienaren des H. Euangely in de gemeynte Jesu Christi ter Goes. (Get.) Gdilhelmxjs Claessen. Phil. Lansbergiüs. Petrus Lansbergiüs, Overgelevert op den stadthuyse ter vergaderinge van Burgem" en Schep, der Stadt Goes by Anthony Huyssen, den xviij novemb. xvi° en twaalffe.

Archief | 1869 | | pagina 251