216 BIJLAGE E. Evnfeste, wyse, voorsienige, seer discrete heeren mijn- heeren Burgm" en schepenen der Stadt Goes. Remonstreert met alle reverentie mr. Michxel van Barelant, Bail- liu deser stede, dat hy den viij deser Uw Ed. mondelinge te ken nen gegeven heeft verscheyden saecken die in dese stadt gepasseert syndwelcke hy ampts- en eedtshalven niet langer conde verswy- gen, ende alhoewel hij verhoopt hadde dat door d'entremise van raetsheer mr. Johan Huyssen en d'heer Joachimi de saecke soude connen geaccommodeert geworden hebbende vryheyt vant landt, d'auroriteyt van magistraet eïï d'eere en respect een yder toecomende, vooi'behouden. Doch alsoo hy nu verstaet vuyt het ï-apport -van voorsz. heeren dat sulx niet en heeft connen geschiedensoo en can hy amptshalven niet naelaten Uw Ed. te vertoonen dat dselve tot ruste en eenicheyt van stadt gelieven, goet te vinden de naer- volgende poinctendselve eerst en alvoren gecommuniceert hebbende (soo Uw Ed. sulcx goetvinden) met heeren staten van Zeelandt off haer Ed. gecommitteerde Raden. In den eersten dat Uw Ed. believen tinterdiceren de kerckendie- naren haer te bemoyen met de nominatie off electie van eenige sin guliere personen tot eenige ampten van magistraedt, maer sullen degenen die desvolgende de privilegiën van stadt toecompt daer- mede laten beworden. ten ij dselve kerckendienaren oock interdiceren "op den predick- stoel specialyck te berispen eenige particuliere actiën by de magi straten in de bedieninge van haer ampt gedaen. ten iij dselve kerckendienaren verbieden tintenteren eenige kerc- kelyke proceduyren over tgeent de magistraten doen off weten als magistraten, alles op poene van deportement en arbitrale correctie. ten iiij alsoo het schynt dat de kerckenraedt t' xxxiiij" artyckel van de gearresteerde kerckenordeninge, luydende aldus: Ende wanneer daer eenige particuliere vuylsluytinge off diergelyck gewichtige saelcen te behandelen synsno sal men daerby roepen eenige notabelen soo wel van magistraet als anderewesende tsamen lidlmaten van gemeynte, sulx verstaet dat het haer vry staen soude door haren Coster tontbieden al sulcke personen van magistraedt wesende lidtmaten als het haer goed dunckt, daer nochtans de Remonstrant verstaet, dat sy behooren haer tadresseren aen Burgm" en versoecken dat bv 't collegie eenige per-

Archief | 1869 | | pagina 252