217 sonendoende professie van de religiedaertoe souden werden gede- puteert. Soo versoect de Eemonstrant dat (JvvEd. gelieven daerop te hooren d'interpretatio van heeren Staten van Zeelandt. ten v en laetsten alsoo de Classe van Suydtbevel'. nu onlancx eenige inspectores geordonneert hadtdie ten huyse van alle de lidtmaten geweest syn en liaer affgevraeeht hebben, otf sy geboort hebben de predicatie die rar. Philips Lansbergen gedaen heeft op den laetsten Juny voorledenende ingevalle jae wat haer van selve predicatie dunct off die stichtelyck off onstichtelyck geweest isende dat vuyt crachte in den xxxixen artjmkel van gearresteerde kercken ordening de classe toegestaan werdt de vryheyt om eenige haerder dienaren te authori- seren om opsicht te nemen op de leere en leven der predicanten en den staet der kercke, welck artyckel de Eemonstrant meynt dat soo breedt niet en can getrocken worden, als het de classe heeft geprac- tiseert. Versoeckt daerom dat UwEd. gelieven van gelycke daerop te versoecken d'interpretatie van hëeren Staten van Zeelandt. twelcke sulx als voorsz. is gedaen synde, meyndt de Eemonstrant onder behoorlycke correctie dat de ruste eïï eenicheyt van stadt can gemaintineert vyerdenen hy Eemonstrant svn officie exerceren. Lw Ed. dienstwillige, (Get.) Mich, van Baerlant. BIJLAGE E. Poincten Particulier daerop mr. Miciiielvan Baerlant bailliu deser stede nomine officii versoect dat Philip- pus Lansbergids bedienaer des heyligen Evangely binnen dese stadt, in gebannen vierschare sal ant woorden ter presentie van drye schepenen eïï eenen secretaris by Burgïnrs en Schepenen daertoe te de puteren. i«». Off hy niet geweest en is op den xxiij®0 Juny 1612 ten huyse van Burgmr Dryewegen mitsgaders ten huyse van mr. Johan Smal- legange schepen beneffens en met mr. Guillaume Claessen en Pieter Lansberge, ende aen deuselven Dryewegen en Smalle- Gange respectyve versocht dat sy des anderen daechs haer voys niet soudeu willen geven als Burgmr aen mr. David Vernissio, allegee- rende onder andere dat denselven Vernissiüs als hy voor desen Burgmr is geweest, twee jaer lanck die vaïï religie getyranniseert heeft, ver-

Archief | 1869 | | pagina 253