218 halende tot een treek van dien de gevanekenisse van fran90ys Vervoort en Jacob Schouwenaer ende off hy niet en heeft gere- commandeert off immers redenen ter recommandatie geallegeert voor seecker ander persoon voor als noch geen professie van religie doende. ijcn. Off hy aen Dryewegen voornpt ten selveu tyde niet gesech t en heeft, ingevalle Vernissius Burgi5r wert, wy en sullen dsaecke daerby niet laten en ghy suit oorsaeck wesen van verscheyden incon- veniënten, die wy U en U kinderen sullen naerhouden. iijcn. Off hy Saterdachs naer het vermaecken van magistraedt wesende den laetsten Juny op de voorbereydinge tot het avontmael niet gepredict heeft den text genomen vuyt het vide capittel totten galaten aen het xd' veers, die aldus luydt„soo laet ons dan goet doen aen eenen ygelyck terwyle wy tyt hebben maer bysonder aen huysgenooten des geloofs." iiije°. Off hy terselver tyde den voorss. text verclarende niet ge- secht en heeft, eenige die iegenwoordich op de aensienlyxste plaetse vaïï kercke sittendie ik op myn scouderen in de kercke gedragen hebben, seggen dat het de predicant niet toe en compt te moyen 'met politycque saecken, maer ick seggen iae, en ick hebbe het al- tyt gedaen en sal het noch doen en vermane myn medebroeders dat sy van gelycken doen. v,n. Item off hy oock ter selver tyde niet gepredict en heeft tsy dan in thesi off in hypothesi, daer synder off soo daer syn iegen woordich in de kercke die niet alleen geen weldadicheyt bewesen en hebben aen huysgenooten des geloofsmaer ter contrarie aen dieghene, alhoewel gewaerschuut synde, die geen huysgenooten des geloofs en synmaer de huysgenooten des geloofs voor desen ver- druct hebbendat hy sulcke personen rade dat sy des anderen daechs aen tafel des heren niet en souden comen, ofte soo sy daer quamendat hy dan sonde gelvck Christus dede met syn discipulen daeronder eene was, die judas hiet, die met hem het broot brack, maer het verginck hem qualyek, soo salt die personen oock. vi«". Off hy metter voorsz. woorden niet gemeynt en heeft de Burgm" Vernissius en Dryewegen. Off hy oock niet, naerdat Burgmr» en Schepenen delibereerden op syn remonstrantie aen hen, tot dryemael toe begeerende syne predicatie ofte immers de substantie ten dien by geschrifte, tselve geweygert heeft. vij,n. Off hy niet gesecht en heeft naerdat hem de resolutie van BurgmrS en Schepenen aengesecht wasomdat sy niet conden goet- vinden vorder ondersouck op de predicatie in syne remonstrantie ge-

Archief | 1869 | | pagina 254