219 roert te doenmynlieeren ick en sal dsaecke daarby niet laten, 1. w. al soude ick al myne middelen daeraen hangen. viijen. Off hy den Secretaris de Witte niet beschuldicht heeft van malitie int concipiëren van acte van voorss. resolutie van Burgmr* en Schepenen. ix'n. Off hy niet geschreven en gët. heeft den brieff aen BurgE™ en Schep, overgelevert vuvt svnen name in date den xxixsten Au- gusti 1612. xen. Off hy ten huyse en ten pntie van Bailliu mitsg. mr. Joiian Smallegange en Cornelis Mannee Schep, niet gesecht en heeft, daer en is ter Goes noyt moordenaer off dieff soo qualyck getracteert geweest van magistraet als ick, want als sy al overtuycht waren soo heeft men haer noch een procureur gegevenmaer my heeft men recht geweygert. Off hy op den 1*. Octobris 1612 in volle vergade- ringe van Classe soo van ministers als ouderlingen van 't geheele eylandt niet gesecht en heeft, daer en is noyt misdadiger ter Goes geweest off den magistraet heeft hem beter getracteert als my, iae de magistraet heeft my recht geweygert. xien. Off hy niet geweygert en heeft aen Bailliu te geven den originelen Brieff aen hem geschreven by een onbekendenalhoewel den Bailliu van wegen syn officie hem sulx belast heeft om op den autheur tinformeren, sustinerende dat het een pasquil was. xijen. Off hy niet geschreven en geteyckent heeft synen brieff ad- dresserende aen Burgm™ en Schep, der stadt Goes in dato den xvijen Novembris 1612, waerby gevoucht was syne schriftelycke antwoorde die hy seyde gegeven te hebben op de propositie van Burgmr Drye- wegen en den heer Joachimi. xiijen. Off hy voor tovevleven van selven brieff niet geweten heeft, datter int resolutieboeck van Burgm" en Schep, aenget. wasdat dburgmr Dryewegen eïl dhr Joachimi rapporteerden dat de minis ters belooft hadden haer te riguleren naer den inhoudt van de re solutie van Burgm" en Schep, haer door de voorss. Dryewegen en Jaochimi aengesecht den xxvij Octobris 1612. xiiijen. Off hy den xviijen novembris 1612 wesende den daeh dat syne brieven overgelevert werden, niet gepredict en heeft dat men twee getuygen niet altyts moeste geloovenals daerdoor yemant in syn eere soude vercort werden, allegerende voor bewys t'exempel van twee oudsten die Susanna beschuldigden, seggende dattet wel waren luyden van qualiteit en in de regeringe, maer evenwel hadden sy de waerbeyt niet getuycht.

Archief | 1869 | | pagina 255