220 xvïn. Off hy in deselve predicatie niet gemeynt hadde d'heeren Dryewegen en Joachimi. (Notandum dat Philips Lansbergen in syne schriftelycke antwoor den gegeven op de poincten hem by den coetu vorengehouden tmees- tendeel van voorss, articulen ofte immers de substantie van dien bekent, maer segt dat deselve teenemael affgehandelt syn door tus- schenspreken van heeren Hdtssen* en Joachimi, twelck geheel on- warachtich ismaer tis wel waer dat eenige p.sonen voor soo vele sy in 't particulier voor hare actie geledeerd synmet Piiilippo versoent syn geweest, maer sooveel de publique actie aengaet, die en is noyt geremitteert geweest, alleenlyck is eene last gegeven int beginsel van October 1612, dat sy souden sien off sy het miscon- tentement twelck de magistraet hadde over d'actiën van Philippus Lansbergen souden connen wechnemen, de vryheyt van tlandt, dau- toriteyt van magistraedt en d'eere midtsgaders het respect aen yder toecomende voorbehoudende daerop de voorsz. heeren met Lans- Bergio tot verscheyden reysen in communicatie geweest synde, hebben eyntelyck geraporteert aent Collegie van magistraet dat sy sulx niet en hebben connen te wege brengenalles blyckende by de notulen van Burgïnrs en Schep, waerby tpublyeq gebleken is. tWeygeren van syn predicatie by geschrifte te gevenexcuseert Lansbergen daerom geschiet te syn, overmidts de magistraet de theo logie niet en verstondt, quod ridicuhm est, want soo en behoorde hy dan niet versocht te hebben aen magistraedt dat sy souden ne men kennisse van syn predicatieen licht hadde de magistraedt sooveel verstauts in de theologie als tmeerendeel van kerckenraedt). BIJLAGE G. Extract vuyt het resolutieboeck van Burgemeester en Schepenen der stadt Goes. Sabbath den xxvijen Oc- tobris xvi° en twaelffve. i". Burgïnrs en Schepenen der stede Goes tot meerdere ruste eïï eenicheyt der voorss. stede en goede ingesetenen derselvehebben goetgevonden dat int resolutieboeck sal werden aenget. dat heure meyninge en verstandt is, dat de nominatie en electie van Burgïnrs, Schepenen, notabelen ofte kiezers eïï rentm1'5 der voorsz. stede, be- hooren vry te wesen en dat oversulx niemant, van wat conditie ofte qualiteyt hy syhem en sal bemoyen met de nominatie ofte electie van eenige singuliere personen tot eenige der voorsz. ampten, directe-

Archief | 1869 | | pagina 256