222 Bijlage H. Advys van fiscael Grotiüs. Dunct my dat geraden ware vooral te verstaen de meyninge en intentie van heeren staten van Zeelandt, eïï soo sulcx niet en can ge schieden, en de kerckendienaers door geene saclite middelen en con- nen gebracht worden om van hare gecommineerde kerckelycke proce- duyren te desisteren, dat alsdan de heer Bailliu de magistraten van Goes soude mondelinge en schriftelyck mogen remonstreren dat hare Ed. (soo het haer goet dochte daerop eerst gecommuniceert hebbende met Gecommitteerde Baden van Zeelandt) de kerckendienaren wilden interdiceren haer te bemoyen met de nominatie ofte electie van eenige singuliere p.sonen tot eenige ampten van magistraet, off oock op de predickstoel specialyck te berispen eenige particuliere actiën by de magistraten in de bedieninge van haer ampt gedaenofte oock eenige kerckelycke proceduyren te intenteren over tgeent de magistraten doen ofte weten als magistraten, op poene van deportement en ar bitrale correctie; welcke interdictie gedaen synde in cas van contra- ventie soude den Bailliu wegens de contraventeurs extraordinaris mogen procederen, contenderende tot deportement eïï arbitrale cor rectie en ingevalle van lange proces by provisie tot suspensie, hem onder andere funderende op den eedt daerby de kerckendienaers aeïï magistraet van stede gehoorsaemheyt hebben belooft. Bijlage I. Nader advys van dhr. adv. fiscael H. de Groot. Gesien by my onderget. seeckere schriftelycke resolutie by Burgm™. en Schep, der stadt Goes genomen op d. 27 Oct. 1612, inhoudende dese poincten(zie de resolutie, Bijl. G). Ende daerby gevraegh't synde, alsoo de kkedienaeren van de voorsz. stadt, hoewel haer eerst gelaten hebbende ofsy de voorsz. resolutie wilden obediëreti, evenwel daerna hen hebben laeten verluden, dat sy niet van meyninghe wae- ren haer dieselfde resolutie te onderwerpensustineerende oock de- selve te stryden met Godts woortwat den officier van de voorsz. stadt amptshalven daerinne soude behooren te doen tot voorstandt soo van de publieke authoriteyt als vaïï de waere gereformeerde religie? Eunckt eerstelyck, de voorss. resolutie, wel verstaen synde in alle

Archief | 1869 | | pagina 258