223 haere poinctenis conform Godes woort, de beschreven redden en de natuerlydce reden. Wat belanght teerste poinct tselve accordeert teenemael soo met des stadts privilegiën als met de usantie van meest alle de steden van Hoff. en Zeel'., alwaer niet en vvert toegelaeten, dat yemant hem sal hebben te bemoyen met de verkiesinge tot de publicque ampten als alleenlyck die daertoe volgens de privilegiën syn geauthoriseert, sulcx soo siet men dat op vele plaetsen oock de pensionarissen van steden vvert geïnterdieeert, en alsoo de ministers, soo volgens de goddelycke rechten als dexpresse resolutie van myn heeren de staten van Zeel' in date den 17 Martii 1592 haer schuldich syn te reguleren naer dor- donnantiën en statuten van Landeen oock de Magistraet van haere steden te gehoorsaemen soo syn sy ook buyten tvvyffel gehouden dese soo redelycke resolutiedie hoogst noodich is om alle ambitie te resisteren, punctueel naer te koomen, te meer alsoo Godes H. Woort alle Christenen, maer insonderheyt den kkedienaers beveelt haer eygen saecken te doen, I Thess. 4: 11, en niet in eens anders ampt te grijpen, I Petr. 4: 15, sonder dat nochtans de kkedienaers verhindert werden om degenen, welckers ampt het is de nominatie ofte verkiesinge te doen by occasie en met discretie te vermaenen, dat sy volgens Godts Woort willen nomineren en verkiesen, wyse, verstandighe, welbekende, cloeckmoedige, godtvreesende, waerspreec- kende mannen, die de giericheyt haten, Exod. 18: 21, Leut. I: 13 en 15, twelck doende, de kkedienaers haer ampt voldoen en en syn niet gehouden, ja en behooren oock niet vorder te particulariseren. Aengaende het tweede poinct soo is kennel, dat naer rechten ver boden is, yemant voor het volck syn fauten te verwyten, al ist schoon soodat deselve waerachtich syn, anders als by maniere van accusatie voor den Rechter, alwaer een yeder sich vvettelyck mach defenderen: Nemo opprobrium audire debet nisi ea lege ut respondere liceat et iudicio defendere. Maer insonderht is Godts woort hierin klaer, twelck verbiet alle woorden waermede yemants eer ofte reputatie vermindert vvert, Matth. 5: 22, Rom. I: 30, hetwelck, indien tplaetse heeft gelyck het heeft, oock in regart van particuliere, hoeveel te meer moet het geobserveert werden in Magistraten, aengesien Godt expressel. verbiet van soodanighe quaet te spre ken Exod. 2228Actor. 235. D. Gomiiarüs seght seer wel in syne waerschouwingeen" conform soo van Godts woort als de confessie van de Gereformeerde Nederlandsche kken, dat alle getrou we herders bekennen, dat het haer plicht is, haer overh. te lieven,

Archief | 1869 | | pagina 259