227 wege de mag'ïstraet om te consuleren int secreet met wat bequamer middelen men UE. en alle uwe sonen soude de voet connen lichten vuyt de stadt en het landt van der Goes, seggende dat UE. laest- mael wat factieus en oproerich gepredickt hebt tegens de Magistraet als sy aen de taefel des Heeren souden comen, en voorts dat ghy geheel oproerich syt ende meer andere grove dachten die geheel iniu- rieus smaeckensorgen dat tauont otf morghen door UE. en U so nen, waerdoor ghy het geheel classes op U handt hebt, de stadt en het landt en eenighe groote inconvenienten soude commen te vallen. Deselfde Baerlant is mede weest claghen aen Advocaet-fiscael. In den hage comen suit tselve wel vernemen, daerom syt op u hoededit wort U gewaerschout door UE. vryent op den welcken UE tselifde nyet verdyent en hebtdie geerne wil het U vergeven houdt desen bryeif secreet ende wilt niet inquireren van w.ien hy geschreven is, dan hout het voor warachtichhvermede syt den Almogenden Godt bevolen met alderhaest. Joachïmi en is in dese saecke u vryent niet. UE. dyenstwillige Vryent N. N. Ontvangen den xv'" Septemb en ghelesen ter presentie van mr. Philips Lansberge mr. Petrus Lansbeege, Gillis Gheektse Sabbinghe den brenger was scriptor onbekent. SuperscriptieEersaeme hoochgeleerde seer voorsienighe mr. Piiil5 Lansbergen dyenaer des woorts binnen der Goes, woonach tig ter Goes. Cito Den brengher thyen stuyvers. Den principalen brieff is voorgelesen op den stadthuyse ito ter Goes by Petrus Lansberge, present pr. de Pape lto den xvi Septemb. 1612. (Get.) Vernissio, burgmr., pr. van Oosten, Ketelaee, Bac ker, Bom, Bone, schep, en my Corn. Brune.

Archief | 1869 | | pagina 263