98 De zeer uitvoerige resolutie van 25 27 en 28 November 1679, geïnsereerd in het Secreet register van authorisa tion op de heeren thesauriers der staden van welke een afschrift gevonden wordt in de portefeuille van van Cittees op het Provinciaal archief; is allerbelangrijkst voor de ken nis van de finantiën der Stad; van welke eene door de the sauriers opgemaakte pertinente specificatiebenevens een over zicht van de toenmalige gesteldheid van de Leenbank in de resolutie voorkomt; uit welk overzicht blijkt, dat de schuld van de bank, op 1 Januari 1612, 447,693 15 8 be droeg 1). De gewone uitgaven van de Stad bedroegen destijds 22,073, van welke de helft wegens renten en intrest van schuld; te genover eene inkomstuit accijnsen en enkele direkte belas tingen van slechts 16,303. Geen wonder dat men bedacht was op de reductie van den intrest der schulden tevens op bezuiniging; door welk een en ander men rekende het na- deelig verschil tusschen uitgaven en ontvangsten te zullen kunnen doen verdwijnen. Men kan uit die resolutie levens de vele groote en kleine misbruiken leeren kennenwelke in het beheer van de stadszaken van lieverlede waren ingeslopen; terwijl men uit de daarin voorkomende Lijste van de trakte menten die jaarlijks door de heeren Thesauriers der stad be taald worden, niet zonder eenige bevreemding, ontwaart dat de .Burgemeestersde schepenen en de raden geen trakte ment genotenofschoon zij bij hunne aanstelling respectieve lijk 250 en 150, behalve het dubbel in obligatiën ten laste van de Leenbank, als recognitie te betalen hadden. Om evenwicht in de ontvangsten en uitgaven te brengen, kon van de schulden der Stadwaaronder de obligatiën van de Leenbank, niet meer dan 2 pCt. in de eerstvolgende ja ren worden betaald. Men zou dan ook zijn best doen om de Volgens het Groothoek van de Leenbank beliep echter de rekening van penningen a deposito 453,014.

Archief | 1878 | | pagina 102