104 men zie de Secreete notulen van IS December 1733, waarbij het volgende gerelateerd wordtde stadskas was in nood de betaalmeesters van de militie klaagden over //de veragtert- heyt in de reguliere betaling van wege de stad." Wordt besloten 5,000 bij de Wisselbank a 2} pCt. te negotieeren, met buiten werking stelling van de resolutie van 7 Maart 1722, voor zoover daarbij was bepaalddat de jaarlijksche over winsten van de Wisselbank zouden worden geaflekteerd tot inkoop van obligation ten laste van de Leenbank; terwijl nu deze overwinsten zouden worden besteed tot kwijting en af lossing van kapitaal en rente der op te nemen 5,000. Yoorts om //in de presente tijd de besetheijt van de stads kasse te //gemoet te komen," de thesauriers te dispenseeren om hetgeen de stad aan de Leenbank nog over de jaren 1731 en 1722 verschuldigd was, te betalen; //maar wordt hetzelve bij deze //gehouden voor gequeteu" enz. Men zie voorts de Secreete resolutie van 25 November 1758; bij welke Commissarissen van de Leenbank geautoriseerd werden 5,000 bij de Wis selbank op te nemen en bij welke gelegenheid door den oud burgemeester Rademaciier, uit naam van Commissarissen van de Wisselbankeene opening werd gedaanin welke het vol gende voorkomt: »Alzoo de finantiën van de stad nog zeer //zouden kunnen worden gebeneficieerd met het afleggen van 35,500 door heeren thesauriers aan de Wisselbank, en //het zoo spoedig doenlijk mede afleggen der twee wisselbrie- //ven aan die van het eiland Walcheren, nu groots 18,500, //waarna de stads thesaurie geene andere of meerdere crediteu- //ren over penningen tot eenigen intrest of rente loopende //zoude hebben als eeniglijk en alleen deze stads Leenbank, //die daarentegen met zeer toereikende fondsen is verzorgd," verklaarden deze Commissarissen zich bereid die 35,500 aan de Leenbank voor de stad op te schieten, en ook de 18,500 die Walcheren van de thesaurie te vorderen had, benevens de 5,000 die Commissarissen van de Leenbank bij reso lutie van heden geautoriseerd waren in de Wisselbank op te

Archief | 1878 | | pagina 108