115 sullen de Ghecommitteerdens ontvanghen ter weke van elcke Gulden eenen penninck ofte dry deuyten van yder Pont Ylaems. Yan alle Panden van honderdt Guldens tot vijf hondert Guldens toe excluys van yder hondert Guldens ter loopender Maendt/ sesthiens stuyvers. Ende van alle Panden vijf hondert Guldens ende meer be- draghende/ sullen de voornoemde Ghecommitteerdens van hon dert Guldens/ voor anderhalve loopende Maendt zijnde ses weken glienieten eenen Gulden. Welverstaende dat tot allen tijde soo wanneer den Ej'genaer zijn Panden sal willen lossen in sulcken gevalle de "Weke, Maent ende ses Weken sullen zijn verschenen daer inne de Panden zijn vervallen. De Stadt sal voor alle Panden in handen van de Ghecom mitteerdens ghebracht zijnde/ responderen ende deselve aen dengenen die haer Leen-cedullen zijn verthoonende mits be titelende de glieleende Hooft-penninghen met den verschenen Interest/ moeten restitueren sonder eenighe op-sicht te nemen oft sy de Eygenaers zijn van de voorschreven goederen ofte niet ten ware klaerlyck bleeck van quaeder trouwen In welcken ghevalle alle ghestolen ende andere betroude goederen (betalende de glieleende penningkens met den verschenen In terest) aen de Eygenaers sullen worden gherestitueert mits stellende cautie tot contentement van de voornoemde Ghe committeerdens. Ende oft ghebeurde ('t welk Godt verhoede) dat de Panden in 't voorschreven Uuys van Leeninghe verset door brandt ofte andere extraordinaris ongeval quamen te verongelucken sullen in sulcken ghevalle alle Eygenaers hare Panden ende de Stadt haer Penninghen daer op gheleent moeten verliesen sonder dat nochtans de Stadt tot restitutie der Panden noch den Eygenaer tot restitutie der Penninghen sal zijn ghehouden. Ordonneren voorts/ dat alle Panden in 't voorschreven Huys van Leeninghe ghebracht/ ende aldaer een Jaer ende ses We-

Archief | 1878 | | pagina 119