120 diesaengaande nader te veTstaan, waarna uock gelesen lijnde seekere missive van de Heeren Gecommitteerde Raden in dato den 5n de sesbij dewelke haar Ed. Mog. versouken dat haar Ed. Achtb. de aengecome militie geliefi'de te versorgen van bequame Logemen ten ende van tgene tot derselver inlegering verder vereijscht werdt waarover verscheyde consideration gevallen zijndesoo ten op- sichte dat het voorn6. Regiment tot binnen de stadt was ge- avanceert sonder kennisse en ordre van de Regeringe ende alvorens diesaangaande te observeren tgene in gelijcke occur- rentiën gebruyckelijcq is te geschiedenalsmede ten opsichte van het innemen van militie selfl's in dese stadtis na rijpe deliberatie eenparich goedgevonden bij een beleefl'de missive Zijn Hoogheijd te bedancken voor de goede voorsorge die sijnne Hoogheijd heeft gelieven te dragen voor de secnriteyt van het eijland van Walcheren met het toesenden van eenige militie in het eijland, dog Zijn Hoogheijd op het cragtichste te ver-* thoonen dat dese stadt voor en na dat deselve onder de ge- hoorzaemheyd van dezen Staedt is gereduceertnoit met eenige inquartieringe en logeren van militie is beswaert en dat oock Hertogli Willem van Beijeren in den jaare 1408 het voorn0, recht aen de ingesetenen deser stadt heeft geconfirmeert en dat hetselve t allen tijde selfs aen de stad bij capitulatie aen den Heere Prince Willem de le. in den jaere 1574 wierde over gegeven is geobserveertende door een geduyrige practicque tot nu toe altijt is achtervolght selfl's in het becommerlijcqste van de tijden en dat men met de redenen daartoe verder dienende Sijnne Hoogheijd met alle schuldige respect sal versoucken de voorsz. gecommandeerde militie elders te verplaetschen in desen Eijlande ende dat voorts Heeren Commissarissen sullen werden gecommitteertwegens d1 importantie van de saackom het- gene voors. is en verder ter materie soude connen bijgebracht werden, mondeling te deduceren. 7 Junij 1686. Naar het gebed heeft d' heer Secretaris Schorer ter verga-

Archief | 1878 | | pagina 124