121 deringe overgebrachten gelesen een Concept missive omme Z. H. den Hle Prince van Orangie te versoucken, dat het Regiment van cPheer Fageu op patent van S. Hooghijd jegenwoordig alhier in guarnisoen leggende mochte werden ver- plaest als sijnde een ongewoone en noijt gepractiseerde saeck eenige militie alhier in guarnisoen te houden voor ofte naar de reductie van de stadt te hebben gesien. Waarop wesende gedelibereert sijn d' Heeren Secretarissen bedanckt voor haare gedane ouverture ende opgestelde missive en goedgevonden na eenige gedane veranderinge de gem. missive ten spoedigh- sten door eenige Heeren gedeputeerde te laten afgaanom den inhout van dien met alle meest krachtige redenen ende persuasien te secunderen ende werden ten dien eijnde versoght ende gecommitteert d' Heeren Burgem. Thibaut van den Brande en een der Secretarissen best connende vaceren. Waarop d1 H1'. Burgemeester Thibaut heeft verclaart sich den dienst van de stadt niet te willen ontrecken maar vol- comen te sijn gereet om alle devoiren aan te wenden, ende Sijn Iioogheijd op het gedienstighste te versouckenten eijude de militie uijt dese stadt elders geliefde te verplaetschenwaar Sijn Hoogheijd tot meeste securiteijt van 't Eijland van Wal cheren sal oordelen dienstig te zijnversoghte dierhalven dat II- E. A. d' hr. Burgemeester Duijvei.aar ofte noch een ander Heer, boven de Heeren gecommitteerde tot Sijn Ed'. dechargegeliefde te adjungerenvoorts heeft Sijn Ed se- rieuslijcken verclaart op de suspicien die sommige leden seijden dat verscheijde ingesetenen hadden als off' Sijn Ed. wel eenige voorkennis moghte gehadt hebben dat S. Hoogh. welbehagen soude sijn geweest eenige militie binnen dese stadt in guarnisoen te leggen ofte te houden geene de al lerminste voorweten ofte voorkennisse van het voorsz. Sijnne Hoogh. welbehagen direct ofte indirect gehadt te hebben.

Archief | 1878 | | pagina 125