127 nisse was gedaan oft' communicatie gegeven dat het hooggemelte Sijnne Hoogheijdts begeerte ende welgevallen soude zijn geweest, eenige Militie binnen dese stadt Middelburgh te brengenom aldaar guamisoen te houden. Waarna mede gelesen is een project bij de gemelte Hee ren opgestelt, dienende tot adstructie van de redenen Hoog gemelte Sijnne Hoogheijd voorgedragenwaar op gedelibereert en in omvrnge gebracht zijnde, off men hetselffde aan meer hoog gemelte Sijnne Hoogheijd sal affzenden, is goedgevonden ende verstaan hetselffde alvoorens te stellen in handen van de Heeren Pensionaris van den Helm en Secretaris Schorer, om het- zelffde project te examineren, corrigeren ende amplieren, soo als haar Ed sullen oordeelen van de meesten dienst te wesen ende hetselfde aanstaande Saturdacli overbringenomme alsdan daarover nader te werden gedelibereert en geresolveert. Extract uit de Eesolutien ten Rade der stad Middelburg in Zeeland. Den 6en Julij 1686. Waarna mede geopent ende gelesen is een missive van hoog gemelte Sijnne Hoogheijd van den 80™ Junij laastleden, behel- sende dat de redenen door haar Ed. Agtbe Heeren Gedeputeerde bij monde, en bij missive van haar Ed Agtbe Sijnne Hoogheijd voorgedragenHoog gedagten Sijnne Hoogheijd niet en hadde cunnen bewegen omme het Regiment voetkneghten gecom- mandeert door d'hr Collonel Pagel op patent van Sijn Hoog heijd, binnen dese stadt gecomen van hier weder te doen ver- trecken als breeder bij deselve luijdende als volght: Erntfeste, wijse voorsienige seer discrete bijzondere goede vrienden. Wij hebben met groote aandaght gehoort ende geexamineert, wat de Heeren UE. Gedeputeerde aen ons eerst bij monde, en voorts wat UE. bij haaren brief, geschreven in Middelburch

Archief | 1878 | | pagina 131