129 gesetenen deer landen', met seer (veel) reden seer bemint ende geacht ende bij de andere mit goeden voorbedaghten rade meenigmael dan meest voor een pretext genomenals die al- derminst connen werden geallegeert. Wij willen gaarne bekennen dat wij wat meer tijt hebben ge nomen, om te examineren en doen examineren, niet alleen de voors UB. brief ende de documenten daarnevens gevought om te verifieren de positien, die UE. bij den selven brief heb ben ter neder gesteltmaar oock wat wij eenigermate hebben ge- oordeelt tot onser en oock tot uwer informatie te connen dienen, opdat wij soo veel te beter geinformeert zijnde souden connen oordeelen van 't gunt wij in desen hebben gedaan en verright. UE. kan niet onbekent zijndat de Heeren Gedepute van de provintie van Zeek hier in den Hage gecomen zijnde, om met de Heeren Staten van Holland ende West Eriesland off eenige Heeren bij haar gedeputeert te handelen over eenige differenten tusschen beijde provintiën ontstaanende van de Heeren gecomme Raden aldaar kennisse becomen hebbende van de becoinmering en vreese die men in Zeelandt en na- mentlijck mede tot Middelburgh hadde opgevat, uijt gerughten van dat een goed aental fransche schepen haar souden bevinden in de Noortzeeende bij de geme heeren gecomme raden versocht zijnde bij ons aen te houden ten eijnde wij in tijts soodanigen voorsienige souden willen doenmet het senden van eenigh krijcxvolck, naar het eijland van Walcheren, dat de ingesetenen van de hooggemelte Provintie van Zeeland, in dat eijland in cas van noodt niet souden mogen zijn ontbloot van alle hulpe ende assistentiesulcx oock hebben gedaan ende hoewel wij misschien bij ons selven soo becommert en be- vreest niet waeren oock haare vreese ende becommeringe soo swaar niet soude hebben gewogensoo hebben wij evenwel om te betuijgen onse goede wille en inclinatie voor de voors ingesetenenende dat wij haar niet wilden laeten ontbloot van hulpe ende assistentie als de gem6 heeren gecomme raden haar nnagmeerde dat zij die van noode soude mogen hebbenhaar

Archief | 1878 | | pagina 133