132 neer die gelegen zijn binnen de Provintie selfs- en hadden UE. als het haar gelieft hadde zulcx uijtdruckelijcq connen vinden in het eerste articul van de Instructie gemaeckt voor den stad houder president en raden van den hove van HollandZee land ende West-vriesland, daar op de justitie noch jegenwoor- dich binnen den voors. lande wert geadministreertmaar wij vinden niet dat UE ofte eenige andere steden van Holland, Zeeland ende West-vriesland van die onse voorsorge voor- sieninge zijn geeximeert. Wij vinden oock wel dat UE. praedecesseuren in voorige tijden om die Privilegie niet eens hebben gedacht als zij haar niet hebben ontsienSpaense en Waelen in te nemenom de gemeene vrijheijd ende liberteijt te helpen opprimeren, en dat die, UE. Praedecesseuren tot de gemeene bescherminge niet hebben connen werden gepermoveertals na dat zij door het verlies van het goed en bloed van veele vrome patriotten en door een elendige hongersnoot tot haar deivoir ende tot die vrijheyd daarvan zij nu jouisseren waeren geobligeert. Wij connen off behooren van niemand zoo quaden opinie te hebbendat wij ons souden connen of mogen persuaderen dat een soodanigen geest als doenmaels in UE Preedecesseu- ren heeft geregeert wederom levendicli soude zijn geworden ende de harten van eenigesoo zij haar noemencordate regenten soude hebben ontvonckt, ende soo dat soude mogen wesendat wij niet willen gelooven zoo souden wij soo veel te meer verbonden zijn volgens de voors. instructie tegens de soodauige te voorsienende te besorgendat haar quaet- willigheijdt den lande oock in desen geen irreparabele schade soude mogen toebrengen. Souderlingh dewijle wij oock hebben bevonden dat lange na het arresteren van de voors. Instructie ende als men de wapenen tot bescherminge van de gemeene vrijheijd hadde aengenomen de Ileeren Staten soo wel van Holland als van Zeeland seer solempnelijk hebben verclaart dat het voor den Stadhouder van die Pro vintien niet mogelij cq was, den last

Archief | 1878 | | pagina 136