135 bescherminge van de voors Landen moghten op ontbieden ende gebruijcken; de voors: acte onder n°. 1 gewaecht nu, dat in die factieuse tijdenonder de regeringe van Hertog Wlu van Beijeren voorn' alderhande vluglimaeren gegaan waeren, dat den Hertog van meijninge soude wesen sulken gerecht binnen Middelb. te settendaardoor de ingesetenen der voorsstadt aen haar goed souden werden verkortende geschat 't sijnnen behouve boven reght of redenen dat den Hertog verclaart dat sulcx sijn meijninge gansch niet was en dat hij niemand wilde verongelijcken off geheugen dat zij verongelijckt souden werden en daarom aan een ijgelijcq van de voors: borgeren ende ingesetenen bevel gafi', dat soo zij off in het gerecht of van ijmand anders verongelijckt wierdenzij haar recours souden nemen aan hem Hertog ende dat hij daartegen soodanigen ordre soude stellen dat een ander sich hier naarmaals wel soude wachten ijets diergelijck te doendat hij voorts tot meerder ruste van de voors stadtverboden hadde en ver bode aen alle zijne Ridderen en Knapen binnen Middelb. voorn' te comen anders dan met haaren broodigen knecht ende huijsgesinnenende dat diegene, die daarenboven eenige weer- aclitige mannen met haar brachten, soude verbeuren voor elck man 20 ende geeft voorts macht aen de Bailliu en het gerecht om voor te comen dat niemant heijmelijck off opentlijck eenicn gewapent off gegageert volcq soude mogen houdenwij laeten nu gaarne aan u eijgen bescheijden oordeel, en dat van al de weereltoff' deze acte can dienen off applicabel zijn op het subjecte cas daar wij in crachte van den last ende sorge ons aenbevolenmilitie, zijnde in den eet en dienst, niet van ijmand int particulier maar van den Staet ten versoucke van de Heeren Gecommitteerde Raden van de Prov van Zeelaut-, die becommert sijn dat het eijland van Walcheren eenig on- heijl van buijten soude mogen overcomen, sen den binnen de voorsstadtdaar wert immers in de voorsacte bij die van Middelb. voorn' geallegeertniet een woort gevonden dat mentie soude maken dat die stadt reght soude hebben om Archief IIP. dlP. st. 10

Archief | 1878 | | pagina 139